Savaş Sağlık-Sen Hatay Şubesi’ni Ziyaret Etti

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Sağlık-Sen Hatay Şubesi’ne nezaket ziyaretinde bulunarak, sendika yönetici ve üyeleriyle bir araya geldi.

Savaş Sağlık-Sen Hatay Şubesi’ni Ziyaret Etti
Ziyarette Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç, sendika üyeleri, Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü yer aldı. Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç ziyarette yaptığı açıklamada şöyle dedi; “ Sağlık-Sen Hatay Şubesi olarak, tarihi ve kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle ülkemizin ve bize göre dünyanın müstesna şehirlerinden biri olan Antakya’yı layık olduğu çağdaş görünüme kavuşturmak amacıyla 43 aydan bu yana ürettiği akılcı, kalıcı ve planlı projelerle memleketimize hizmet eden Antakya Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın sendikamızı ziyaretinden dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim. Sayın Belediye Başkanımızın memleketimiz adına gerçekleştirdiği bu güzel hizmetler hem yerel kamuoyundan hem de ulusal çevrelerden de takdirle izlenmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarımızın, derneklerimizin, oda temsilciliklerimizin, sivil toplum kuruluşlarının, kanaat önderlerimizin gerçekleştirilen hizmetler hakkındaki olumlu görüşleri ve bu hizmetlerin kamuoyuna yansımaları bunların en açık göstergesidir. Yapılan hizmetler ülke genelinden de takdirle izlenmektedir. Nitekim Sayın Belediye Başkanımız 3,5 yıllık görev süresi içinde ulusal bazda yayın yapan Özel Kalem Dergisi, Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi, Siyaset Dergisi, Kafkas Diasporası.com ve www.kimolsun.com adlı internet sitesi okuyucuları ve takipçileri tarafından 2009-2012 yılları arasındaki görev süresi boyunca tam 5 kez Yılın Belediye Başkanı Ödülüne layık görülmüştür. Bu durum bu kentte yaşayan, Antakya sevdalısı olarak hayatını idame ettiren bizleri de ayrıca mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Şehrimiz adına yapılan güzel iş ve icraatları kamuoyu ile paylaşma zarureti hissediyoruz.
 Bu bağlamda Antakya Belediyesi Başkanı Sn. Savaşın göreve geldiği günden bugüne kentimize yapmış olduğu hizmetleri takdirle karşılıyoruz. Şehrimizin yıllardır ihmal edilmiş devasa problemlerine hemen hemen her gün bir neşterin vurulduğunu ve Antakya’mızın bir şantiyeye dönüştüğünü sosyal sorumluluğumuz gereği gözlemlemekteyiz. Sn. Savaş’ın göreve geldiği andan itibaren kentimiz için öngördüğü projelerin bir bir hayata geçtiğini görmek Sağlık ve Sosyal Hizmetler alanında Türkiye’nin ve Hatay’ın 3039 üyesiyle tek yetkili sendikası olarak bizleri oldukça memnun etmiştir. Devlet Su İşleri Müdürlüğünün kent dışına taşınıp, o bölgenin büyük bir dinleti parkına dönüştürülmesi, Habip Neccar dağı eteklerinde şehrimize nazır Ahşap seyir teraslarının yapılması, Hürriyet Caddesinin alt yapı sorunlarının halledilip, üst peyzaj düzenlemesinin yapılarak araç trafiğine kapatılarak kent sakinlerimizin hizmetine sunulması, Kurtuluş Caddesinin eski mitolojik kimliğine büründürülmesi çalışmaları, şehrimizin köy görüntüsünden kurtulmasında önemli bir gösterge olan otobüs duraklarının yenilenmesi, pazar yerlerinin modernize edilmesi, yönlendirme levhaları ve şeffaf modern otobüs duraklarının yapılması ve devam eden altyapı döşeme çalışmaları müşahede ettiğimiz kentsel dönüşüm çalışmalarıdır. Kilometrelerce yapılan başta yağmur suyu ve içme suyu kanalları, yine metrekarelerce yapılan asfalt parke döşemeleri ve nihayetinde şehrimizin kangren olmuş trafik sıkışıklığına çözüm oluşturabilecek yeni köprü ve kavşak düzenlemeleri yine Antakya’mızın tarihi güzelliklerini gün yüzüne çıkartacak restorasyon çalışmaları ve son olarak şehrin tüm mahallelerine doğal gaz tesisatı döşeme ve park çalışmalarıdır. Kentimizde sporseverlerinde gönüllerinde taht kuran Sayın Savaş’ın üstün gayretleri sonucu Homend Antakya Belediye Basketbol takımını birinci lige, Hatay Spor futbol takımını da ikinci lige çıkararak Hatay’ımıza ayrı bir hava katmıştır. Ayrıca Atatürk caddesinde yapımı devam etmekte olan Antakya Mahveli de şehrimize ayrı bir renk katacaktır. Bu güzel kentin yaşayanları olarak Hatay için büyük bir şans olan Sn. Savaş’ın bu dinamizmini bir an önce yol çalışmalarının neticelenmesinde de göstermesini diliyoruz. Gündelik çıkar hesaplarının yapılmadığı, Yerel Yönetim anlayışının ve iş prensibinin bariz tezahürü olan bu kentsel dönüşüm çalışmaları için Antakya Halkı adına, Hatay Sağlık-Sen camiası olarak Sn. Başkan Lütfü Savaş ve ekibine teşekkürü bir borç biliriz.”

            Amaçlarının hep birlikte ve elbirliğiyle memlekete kalıcı hizmetler sunmak ve gelecek nesillere çağdaş bir kent sunmak olduğunu belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ziyarette Sağlık-Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Gönç ve sendika temsilcilerinin takdir ve memnuniyet ifadelerinden dolayı teşekkür etti.