SAVAŞ ZAM DEMEKTİR

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) adına açıklamada bulunan Neslihan Atahan, “Erdoğan Suriye’yle savaş istiyor.
SAVAŞ ZAM DEMEKTİR

 Türkiye halkları ise savaş değil barış istiyor. Suriye halklarıyla savaş istemiyor” dedi. Mydones önündeki eylemde ESP adına basın açıklaması yapan Neslihan Atahan, “AKP iktidarının NATO’dan istediği Patriot füzeleri ABD, Almanya ve Hollanda’dan getirilerek Türkiye’ye yerleştiriliyor.Füzelerle birlikte 1200 NATO askeri de Türkiye’ye yerleştirilecek. AKP iktidarı, topraklarımıza füzelerin yerleştirilmesine “Türkiye’ye saldırı olacağı”nı gerekçe gösteriyor. Oysa aksine, AKP iktidarı Suriye’ye saldırmaktadır. “Hür Suriye Ordusu” adlı işbirlikçi gerici çeteleri Hatay’da, Urfa’da üslenmektedir. Bunlar sınırdan geçerek Suriye’de katliamlar yapmaktadırlar. Bütün bunlar bir NATO projesi olarak uygulanmaktadır.NATO Komutanı Amiral James Stavridis, “Patriot füzeleri NATO sınırlarını koruyacak” diyor. Yani korunacak olan NATO’dur. Parasını Türkiye ödeyecek, tetik NATO komutanlarından olacaktır. Tıpkı 1991 ve 2003’te Irak işgallerinde getirilen Patriot’lar gibi” dedi.Patriot füzeleri, Malatya Kürecik’teki füze kalkanıyla bir bütün oluşturulacağını hatırlatan Atahan açıklamasını şöyle sürdürdü: ”Türkiye böylece ABD’nin ve NATO’nun Ortadoğu halklarına karşı savaş üssü haline getiriliyor. NATO Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın İzmir’e alınmasının sebebi de budur.

AKP iktidarı, düne kadar kardeş ilan ettiği Esad rejimiyle bugün düşman oldu. Sözüm ona Suriye’ye demokrasi götüreceklermiş!

Türkiye’de koyu bir baskı rejimi kuran, itiraz içeriye atan AKP hükümetinin Suriye’ye demokrasi götüreceği iddiası komiktir.

Böyle olduğu içindir ki, AKP hükümeti, demokratik halk yönetimleri kuran Suriye Kürtlerini düşman görüyor. Suriyeli Kürtlerin demokratik kent yönetimlerine saldırıyor. Üzerlerine Hür Suriye ordusunu çetelerini, El Kaide militanlarını gönderiyor. Arap-Kürt çatışması çıkarmaya çalışıyor.Türkiye Kürt sorununun demokratik çözümüne karşı savaş açan AKP, bu savaş Suriye’ye de taşıyor.Suriye’ye, demokrasi, ancak Suriye halkları getirebilir. Her türlü yabancı askeri müdahale Suriye’ye sadece kan ve gözyaşı getirecektir. Bütün Suriye halklarının barış ve eşitlik içinde yaşacağı bağımsız, demokratik ve federatif bir ülkeyi Suriye halkları yaratabiliriz. Bugünkü dış müdahaleler bu amaca karşıdır. Sömürgeleşmiş, işgal altında ve halkların birbirini boğazladığı bir Suriye’yi yaratmak amaçlıdır”.Erdoğan Suriye’yle savaş istiyor. Türkiye halkları ise savaş değil barış istiyor. Suriye halklarıyla savaş istenmediğine dikkat çeken Atahan, ”Savaş yoksul gençlerin ölüme yollanması demektir. Savaş kararını politikacılar alır. Ama halkın evlatlarıdır ölüme yollanan.Savaş, zam demektir. Doğalgaza, ulaşıma üst üste yapılan zamlar gibi. Savaş, ekonominin çökmesi demektir. Bir yıldır Hatay’da yaşandığı gibi.Suriye’ye yönelik savaş tezkeresi çöpe atılmalıdır. Kürt halkına yönelik savaş politikalarına son verilmelidir. Adana, Maraş ve Antep’e konuşlandırılacak NATO füzeleri sökülmelidir. 1200 NATO askeri geldikleri yere dönmelidir.Hatay ve diğer kentlerdeki Suriyeli gericilerin silahlı kampları kapatılmalıdır. Partimiz ESP bu amaçla, “Nato füzeleri sökülsün, üsler kapatılsın” talebiyle bir kampanya başlatıyor. Amacımız, halkımız NATO’nun Suriye’ye saldırı planlarına karşı birleştirmektir. İçeride ve dışarıda savaş dur demektir.Türkiye’nin emperyalizmin taşeronu ve NATO’nun savaş üssü haline getirilmesine izin vermeyelim! NATO’dan çıkılsın, Patriotlar kaldırılsın, üsler kapatılsın! Patriotların kaldırılması, ABD ve NATO üslerinin kapatılması için birleşik halk direnişini geliştirelim” açıklamasında bulundu.

SAVAŞ ZAM DEMEKTİR haberi 07 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  118040 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle