SEÇİMLER DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, 24.dönem milletvekili genel seçimlerinin barış, sevgi ve hoşgörü kentinde demokrasi şöleni havasında gerçekleştiğini belirtti.
SEÇİMLER DEMOKRASİ ŞÖLENİ HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ
  Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, seçimlerin güzel bir ortamda gerçekleşmesinde vatandaşların yanı sıra milletvekili adaylarının, siyasi parti il temsilcilerinin ve güvenlik güçlerinin büyük katkısı olduğunu kaydetti.
     Seçimlerde, partilerin yasalar çerçevesinde serbestçe siyasi faaliyette bulunabilmeleri için uygun zemin ve kolaylıkların sağlandığını ifade eden Lekesiz, açıklamasında şunlara yer verdi:
 

     ''Tüm parti il temsilcilerimiz bu süreçte, kendilerine yasalar çerçevesinde tanınan siyasi propaganda hakkının dışına çıkmamışlardır. İlimizdeki siyasi partilerimiz, seçim öncesinde yapılan toplantıda ortaklaşa varılan mutabakat gereği, mitinglerin dışında siyasi parti bayrakları asmayarak, konvoylar düzenlemeyerek ilimizde görüntü ve gürültü kirliliğinin yaşanmasına engel olmuşlardır. Kentimizde huzur ve güven ortamının zedelenmesine sebebiyet verecek herhangi bir olayla karşılaşmadan, büyük bir demokratik olgunlukla yapılan seçim sürecinin ve sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.''
     Lekesiz, seçimlerin demokrasi şöleni havasında gerçekleşmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ettiğini belirtti.