ŞEHİT FIRAT İLÇELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI

 

Hatay Ülkü Ocakaları Eğitim ve Kültür Vakfı Naci Akkaya öncülüğünde düzenlenen bilgi yarışması Süreyya Düğün Salonun’da gerçekleştirildi.

ŞEHİT FIRAT İLÇELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI
 Hatay Ülkü Ocakaları Eğitim ve Kültür Vakfı  ev sahipliğinde yapılan “Şehit Fırat İlçeler Arası Bilgi Yarışması” adı ile Erzin Ülkü Ocakları, Payas Ülkü Ocakları, İskenderun Ülkü Ocakları, Belen Ülkü Ocakları, Kırıkhan Ülkü Ocağı, Kumlu Ülkü Ocağı Yayladağı Ülkü Ocağı , Dörtyol Ülkü Ocağı ülkücü gençler ve Ocak İlçe Başkanları katıldı.Hatay Ülkü Ocakaları Eğitim ve Kültür Vakfı Naci Akkaya yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.Yakın zamanda şehit olan ülkücü Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gerçekleştirdiklerini belirten Akkaya: “Kendi aramızda gerçekleştirdiğimiz bu programı eksiklerimizi gün yüzüne çıkarmak için ve bu eksikliklerimizi giderip, yolumuza daha emin adımlarla ilerlemek istedik. Anne babalarınız ne istiyorsa bizde, sizden bir fazlasını istiyoruz.
 Oda daha fazla çalışmanızdır.Ülkücülük ocağa gelip çay içmeyle olmaz çalışmak ve alanında en iyisi, en başarılısı olmakla olur.Az önce yarışmada Cengiz Baktemur’u sorduk, Cengiz Baktemur kendisini savunacak bir avukatı olmadığı için idam edildi, bir çok şehidimiz çok basit yaralanmalardan şehit oldular çünkü onları tedavi edecek ülkücü doktorlarımız yoktu. Bizim sizden istediğimiz okulunuzda başarılı olup avukat, savcı, hakim, doktor veya devletin önemli kurumlarında bir yerlere gelmenizdir. Başbuğun bir sözünü sizlere hatırlatmak istiyorum; Ya Devlet Ülkücüleşecek Ya Ülkücüler Devletleşecek. Devletin ülkücüleşmesi MHP ile ülkücülerin devletleşmesi Ülkü Ocakları ile gerçekleşecektir. Bu programa karıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulunarak sözlerine son verdi.Şehit Fırat İlçeler Arası Bilgi Yarışmasın’daHatay Ülkü Ocakları birinci,  Dörtyol Ülkü Ocağı ikinci, İskenderun Ülkü Ocağı üçüncü olarak plaket ve sertifikalarını alırken diğer katılımcılara ise  sertifikalar verilmiştir.

Ülkü Ocakları Basın Danışmanı

Seren Güllü