Şehit Uzman Çavuş Seyhan'ın baba evinde yas var.

Hakkari-Van karayolunun 20. kilometresinde devriye görevi yapan zırhlı aracın geçişi sırasında, terör örgütü PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilmiş patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Yusuf Seyhan'ın Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki baba evinde yas var.
Şehit Uzman Çavuş Seyhan'ın baba evinde yas var.
  Şehit Uzman Çavuş Yusuf Seyhan'ın baba evine Türk bayrakları asıldı. Olayı duyarak eve gelen şehit Seyhan'ın yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.
     Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir evde yaşayan şehidin annesi Nebahat Seyhan, oğlunun evli ve Gamze Nur, Ömer ve Melisa isimlerinde 3 çocuğunun bulunduğunu söyledi.
  
     Oğluyla en son geçen ay Erciş'te görüştüğünü ifade eden anne Seyhan, şunları kaydetti:
     ''Oğlumla en son izindeyken görüştüm, konuştum. Bana, 'Anne tayinim çıktı, hiç gitmek istemiyorum' dedi. 'Oğlum Allah yardımcın olsun' dedim. Akşam tekrar konuştuk, 'Anne, istifamı vereceğim, geleceğim oraya' dedi. Biz de kendi aramızda konuştuk ve ona bir iş bulalım diye düşündük. 1,5 senesi vardı emekli olmasına. İstifa etmek istiyordu. Bana 'Anne çok zor dayanamıyorum' dedi. Tayini çıktı. Kendisi tayin istemiyordu. Oğlumun rüyasını görmüştüm, böyle bir şey olacağı kalbime dalmıştı. Kadir Gecesi'nde camiye gittim, geldim zikirlendim. Tabutun içine koydular yavrumu. Namazlı, abdestliydi yavrum.''
     Şehit babası Kıyas Seyhan da oğlu ile bayram sabahı görüştüğünü ve kendisine görevde olduğunu söylediğini kaydetti.
     Şehit Uzman Çavuş Yusuf Seyhan'ın cenazesinin yarın Kırıkhan'da düzenlenecek askeri törenin ardından defnedileceği belirtildi.