ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

T&uuml;rk Silahlı Kuvvetlerinin d&uuml;şmanlarına karşı &uuml;st&uuml;n kılan en m&uuml;him esaslardan biri&nbsp;<strong><em>&quot;&Ouml;l&uuml;rsem şehidim, kalırsam gazi!&quot;</em></strong>&nbsp;inancıdır. Son g&uuml;nlerde hemen hemen her g&uuml;n al bayrağa sarılı bir vatan evladını sonsuza uğurluyoruz. Şehitlik, Hak katında en y&uuml;ce bir kul olmaktır.&nbsp;
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
PKK’nin ilk şehit ettiği Süleyman AYDIN
Utanıyorum şehidim utanıyorum, Yemekten içmekten.
Senin Annen ağlarken gülmekten utanıyorum!
Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz.
Unutanları barındırmaktan utanıyorum.
SEN; vatan için bizim için şehit olurken
seni görmezden gelenlerden utanıyorum.
Bunun içinde Kran-I kerimde “Şehitlere öldü demeyiniz” şeklinde hüküm vardır. Bizler yaşayanlar olarak şehitlerimizin ardından “Şehitler ölmez, Vatan Bölünmez” diyerek onları ebediyete uğurluyoruz.Türkiye’de Resmi olarak PKK, hayatımıza 15 Ağustos 1984 gecesi girdi. Eruh'ta patlayan silahlar, Süleyman Aydın isimli gencecik askerin canını aldı. Türkiye'nin terörle mücadele tarihi de o gün başladı. Aradan geçen 30 yıldır yine o gün olduğu gibi bu günde anneler şehit olan çocukları için ağlamaya devam ediyor. Yangın küçükken söndürülmedi şimdi büyüdü ve söndürmek için bu gün gelinen nokta da ortada. Bizlerde her şehidin ardından “Şehitler ölmez vatan bölünmez” demeye devam ediyoruz.Türk milleti, geçmişte olduğu gibi bugünde teröre, terör örgütlerine ve teröristlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde ortak tavır sergileme zamanıdır. Millet olarak bizler, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her şehidimizi daima minnet ve şükranla anacağız ve anmaya devam edeceğiz. Barış huzur ve güven içinde yaşamak dileğiyle.


 
 
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ haberi 04 Eyl 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2660 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle