Şehitlerimizi Saygı ve Minnetle Anıyoruz


18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Antakya Şehitliği’nde tören düzenlendi.
Şehitlerimizi Saygı ve Minnetle Anıyoruz

Törene  ValiLekesiz, Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Adem Yeşildal, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, kurum müdürleri, gaziler, askerler, şehit yakınları ile vatandaşlar katıldı. 

Şehitliğe çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, saygı atışı yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Anıt Şeref Defteri’ni imzalayan Vali Lekesiz, Şeref Defteri’ne şunları yazdı
 

 

Aziz Şehitlerimiz,
 
Tarihimizin eşsiz zaferlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünde yüksek huzurunuzdayız. 

Milletimizin kaderini değiştiren bu destansı mücadele ile milletimizin hür ve bağımsız yaşamaya olan sevdasını bir kez daha gösterdiniz. Her karışını al kanlarınızla suladığınız kutsal vatan toprakları üzerinde huzur içerisinde yaşayan ve her geçen gün daha da güçlenen devletimizin sağladığı imkânlarla geleceğe umutla bakan milletimizin her bir ferdi siz aziz şehitlerimize müteşekkirdir. Fedakârlığınız, yüce milletimiz tarafından unutulmayacaktır. Bugün hür ve bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklara çok kolay sahip olmadığımızın bilinciyle emanetinizi geleceğe ve daima daha yükseklere taşıyacağız.  Bağımsızlığımızın, vatan sevgimizin, birlik ve beraberliğimizin yılmaz savunuculuğunu yapan siz aziz şehitlerimizi ve kahramanlık destanlarınızı nesilden nesile aktararak, hatıralarınızı her an, her zaman kalbimizde yaşatacağız.Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizdeki nice zaferleri bize armağan eden, vatanın bölünmez bütünlüğü, huzuru ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen siz aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun. 

Daha sonra törene katılanlar Şehitliği gezerek karanfiller bıraktı, şehit yakınlarına başsağlığı diledi ve dualar okundu.