SEVGİ BARIŞ HOŞGÖRÜ ZİRVE II

Hatay Kadın Girişimciler Derneği  Sevgi Barış Hoşgöru Kenti Hatay’da çeşitli illerden ikiyüz’e yakın kadının katıldığı panel düzenledi.
SEVGİ BARIŞ HOŞGÖRÜ ZİRVE II
KAGİT yönetim kurulu ve üyeleri bu organizasyonu hazırlarken büyük emek sarfetti. Kadının Sivil Toplum Örgütünde, ekonomide ve siyasetteki yeri ve önemi konulu panelde Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yönetim KuruluBaşkanı Hatice Dilek Karadeniz açılış konuşmasında; Sivil toplum örgütlerinde gurup çalışmasını öğrenen, sayıları azda olsa ekonominin içinde emeklemeye başlayan kadınlarımızın yeterli olmasada eğitim seviyelerini artırtıklarını  bu gelişmeler ile birlikte politikaya girmeleri gerekmektedir dedi. Ve kendini maddi manevi hazır hisseden kadınlarımızın siyasete girmesi ve hemcinslerimizin yaşadığı sosyo ekonomik ve kültürel problerimize çözüm aramalıdır dedi. Panelin ilk bölümünde rol model olarak Belgin Ünal modoroterliğinde MAGICFORM yönetim kurulu üyesi Handan Ercengiz başarı öyküsünü anlattı.
Kader derneği başkanı Çiğdem aydın derneğinin çalışmlarını anlattı ve kadının sisayasete girmesi için mutlaka bir kota olması gerektiğinin altını çizdi. Tuluhan TekelioğluModorotörlüğünde ( Sunucu Yazar Televizyon Programcısı ) KAGİDER başkanı GüldenTürkan sivil toplum örgütün içerisindeki kadınların dernek amaçları aynı ise bölünmeden birlik beraberlik içerisinde yolarına devam etmeleri gerektiğini söyledi. Gazeteci yazar Serpil Yılmaz;Kadının ekonomideki yeri ve önemini anlattı. Nazım Alpman; Erkek gözüyle kadının ekonomi ve siyasetteki yeri ve önemini anlattı.İki gün süren programda medeniyetler korosu konseri yer aldı. Programın ikinci gününde kısa bir turistik gezi yapıldı.Hatay Kadın Girişimciler Derneği Yönetim Kurul Başkanı Hatice Dilek Karadeniz Antakya’da başlayan kadın dayanışması toplantılarının tüm Türkiye’de yapılıp her ilde gerçekleşmesi gerektiğini, ilk çağrıyı Hatay’dan yaparak başlamasından mutluluk duyduğunu belirtti.