SEYYAR SATICILARIMIZIN ARTIK SABİT YERLERİ VAR

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentte gerçekleştirilen çevre düzenleme çalışmalarına bütünlük sağlaması adına geçtiğimiz günlerde sebze hali civarında 120 seyyar satıcının tek merkezde modern şartlarda satış yaparak faaliyet göstermesi için satış alanı oluşturmuştu.

SEYYAR SATICILARIMIZIN ARTIK SABİT YERLERİ VAR

Minibüs garajları çevresi, Sebze Hali civarı, Balıkçılar Çarşısı önü gibi kentin muhtelif noktalarında satış yapan bu sebeplerden dolayı çevre ve görüntü kirliliğine, kötü bir görünüme, motorlu araç ve yaya trafiğini sıkışıklığına sebebiyet veren seyyar satıcılar için yeni bir düzenlemeye giden Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri modern bir düzenleme gerçekleştirdi. 

Bu bölgelerde yapılan çalışma doğrultusunda 120 seyyar satıcı için oluşturulan alanın düzenleme çalışmaları tamamlanırken, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın katılımıyla bu alanda faaliyet gösterecek seyyar satıcıların kura çekiliş töreni gerçekleştirildi.

Törene Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hesob Başkanı A.Kadir Teksöz, Belediye Meclis Üyeleri Necdet Bök, İsmail Karaoğlu, Belediye Zabıta Müdürü Recep Asıl, Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Cuma Şahin, Yütaş Başkanı Mustafa Tekgöz, Meydan Mahallesi Muhtarı Cemil Ceylan, seyyar satıcılar ve aileleri katılım gösterdi.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş tören alanında seyyar satıcılar ve yakınları tarafından davul-zurna eşliğinde sevinç gösterileriyle karşılandı. Törende ayrıca seyyar satıcılar için yapılan tesisin hayırlı olması için dualar eşliğinde kurban kesildi.

Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Cuma Şahin törende yaptığı açıklamada; “ Seyyar satcılarımıza yönelik 3,5 yıldan bu yana Sayın Belediye Başkanımızın ve ekip arkadaşlarının yapmış olduğu tüm hizmetlerden dolayı mutluyuz. Semt pazarlarımızın modernizasyonu, seyyar satıcılarımızın ruhsatlandırılması, tek merkezde toplanması ve modern şartlarda satış imkanı sunulmasından ötürü Belediye Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz.” dedi. Şahin, törende hizmetlerinden ötürü Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür plaketi sundu.

HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz ise törende yaptığı açıklamada; “Yapılan bu hizmetin oldukça anlamlıdır. Seyyar satıcı esnafımıza yönelik bu modern düzenlemeler, hem seyyar satıcı esnafımıza hem de sabit faaliyet gösteren esnafımıza imkan ve avantajlar sağlamıştır. Esnafımıza yönelik emek ve hizmetlerinden Sayın Belediye Başkanımızı kutluyor, teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kura çekilişi töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; “ Esnafımıza, halkımıza layık her projede varız. Sizler için olacak tüm güzel hizmetleri gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu hizmetleri sizlerden aldığımız güç ve desteklerinizle gerçekleştiriyoruz. Şehrimizi ve şehrimizde yaşayan insanlarımızı sevmeden hizmet yapamayız. Sizleri seviyoruz. Hepinizden Allah Razı Olsun. Bizler sizlerin kışta kıyamette, yağmurda, çamurda, güneşin altında, caddelerde dolaşarak hizmet etmenize gönlümüz razı olmadı. Bundan sonra bu sabit ve modern mekanlarınızda, huzurlu ortamda hemşehrilerimize daha güzel şartlarda hizmet sunmanız önceliğimiz olmuştur. Bu şehri güzelleştirmek, geleceğe taşımak hepimizin görevidir. Bizlere olan güzel bakış açınızdan ötürü tüm belediye çalışanlarımız adına hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bu hizmetlerimizi gerçekleştirmemizde bizlere destek olan, emeği geçen Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Cuma Şahin’e, Hesob Başkanı A.Kadir Teksöz’e, Zabıta Müdürümüz Recep Asıl’a, ve tüm seyyar satıcı esnafımıza teşekkür ediyorum.” dedi.