SICAKLAR YANGINLARI ARTTIRDI

HATAY'DA HAVA SICAKLIKLARININ MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNDE GİTMESİ NEDENİYLE GEÇEN YILA GÖRE YANAN ORMAN ALANLARINDA BİR ARTIŞ OLDUĞU BİLDİRİLDİ
SICAKLAR YANGINLARI ARTTIRDI
Hatay Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, kentte eylül ayına kadar 17 farklı noktada yangının çıktığını ve yaklaşık 30 hektarlık ormanlık alanın zarar gördüğünü belirtti.
     Harbi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orman yangınları karşısında tüm ekiplerinin büyük mücadele sergilediğini söyledi.
     Geçen yıl Hatay'da 24 yangının çıktığını ve 26 hektarlık ormanlık alanın yok olduğunu ifade eden Harbi, ''Bu yıl hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde gitmesi nedeniyle geçtiğimiz yıla göre yanan orman alanlarında bir artış oldu. Bu sene eylül ayına kadar 17 yangın çıktı ve 30 hektarlık alanımız zarar gördü'' diye konuştu.
     Yangınlara bir helikopter, 16 arozöz, 5 su tankı, 4 ilk müdahale aracı ve 15 kişilik bir yer ekibinin müdahale ettiğini vurgulayan Harbi, aldıkları her ihbarı değerlendirdiklerini ve kısa sürede yangınlara müdahale ettiklerini kaydetti.
     Yangında zarar gören alanların ağaçlandırma çalışmalarını yaptıklarını vurgulayan Harbi, son iki yılda yanan 750 hektarlık alana ağaç dikimi yaptıklarını söyledi.
     Harbi, Hatay'da yaklaşık 420 hektar da yeni ağaçlandırma sahasının oluşturulduğunu belirtti.
SICAKLAR YANGINLARI ARTTIRDI haberi 10 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  98870 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle