''ŞOFÖR ESNAFIN SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER BULUYORUZ''

 Antakya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, şoför esnafının sorunlarına köklü çözümler bulmaya çalıştıklarını söyledi.
''ŞOFÖR ESNAFIN SORUNLARINA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER BULUYORUZ''
 Yılmaz, Antakya merkez ve beldelerde çalışan yolcu taşıma kooperatifi başkanlarıyla, Kuzeytepe beldesinde bir restoranda verdiği yemekte, yaptığı konuşmada, üyelerin daha rahat koşullarda çalışmaları için çaba gösterdiklerini kaydetti.
     Şoför esnafın en büyük gideri olan akaryakıt fiyatlarının sürekli artmasından rahatsız olduklarını ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:
     ''Şoför esnafının sorunlarına köklü çözümler bulmaya çalışıyoruz. Özellikle akaryakıtın ve diğer araç parçalarının şoför esnafına ÖTV ile KDV'siz verilmesi için girişimlerimiz var. Muayenesi yapılmayan minibüslerin ABS fren sorunu, D. 4 yetki belgesi uygulamasının kooperatif üyelerinin muaf tutulması gibi çalışmalarımız sürüyor. Bunlardan büyük çoğunluğundan olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Tüm hedefimiz, şoför esnafını rahatlatmak.''
     Yılmaz, toplantıda söz alan kooperatif başkanlarının sorularını da yanıtlayarak, bu gibi toplantıların sayasını artıracaklarını da sözlerine ekledi.