SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, Hatay il genelinde en fazla istihdam sağlayan 5 işverenin İskenderun'dan çıktığını söyledi.
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI
  Camkurt, ''Sosyal Güvenlik Haftası'' etkinlikleri kapsamında, İskenderun Ticaret ve Sanayi odası (İTSO)Meclis Başkanı Mehmet Binbay'ı ziyaretinde, ''Sosyal Güvenlik Haftası''nın 2008 yılından beri kurumsal olarak her mayıs ayında kutlanmakta olduğunu belirterek, ''Hafta ile ilgili olarak sivil toplum kuruluşları ve işveren ziyaretleri gerçekleştirerek yaptığımız çalışmaları anlatıyor, güç birliği yapıyoruz'' diye konuştu.
     SGK Haftasını kutlamanın asıl amacı kayıtlı istihdamı teşvik etmek ve bu konudaki bilinci artırmak olduğunu ifade eden Camkurt, ''2010 yılında kurumumuza Hatay ili çapında en çok prim ödeyen ilk 13 kuruluş İskenderun firmaları olmuştur. İskenderun bizim yüz akımızdır. Hatay genelinde en fazla istihdam sağlayan 5 işveren de İskenderun'dan çıkmıştır'' diye konuştu.
     İTSO Başkanı Binbay ise, ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirterek, ''Eskiden esnafın hiçbir güvencesi yoktu ama artık yasanın çıkmasıyla beraber esnaf yaşlılık için bir güvenceye sahip oldu. Biz SGK'yı ortağımız olarak görüyoruz, hizmetlerinizi beğeniyoruz ve takdirle karşılıyoruz'' dedi.
     Ziyarete, İTSO Başkanvekili Ahmet Göçmen, Yönetim Kurulu Üyeleri ve SGK personeli de katıldı.
 
     
 
 
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI haberi 18 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  97770 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle