''SÖZLEŞMESİ BİTEN MİNARELERDEKİ BAZ İSTASYONLARI SÖKÜLDÜ''

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK)Hatay İl Temsilcisi Metin Yılmaz, sözleşmesi biten minarelerdeki baz istasyonlarının söküldüğünü bildirdi. 
''SÖZLEŞMESİ BİTEN MİNARELERDEKİ BAZ İSTASYONLARI SÖKÜLDÜ''
Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Maliye Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve GSM şirketleri arasında 2001 yılında imzalanan bir protokol ile içinde Hatay'ın da bulunduğu Türkiye çapında 700 cami minarelerine baz istasyonlarının kurulduğunu hatırlattı.
     Camilerin İslamiyet açısından kutsal alanlar olduğunu ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:
     ''Cami cemaatini kansorejen etki altında bırakılmaması için 14 Eylül 2009 tarihinde bir çalışma başlattık. Çalışmalarımızı sürekli takip ettik ve sonunda Devlet Bakanı Faruk Çelik, GSM şirketleriyle minarelere baz istasyonu konulması konusunda anlaşma yapılmadı. Sözleşmesi biten minarelerdeki baz istasyonları söküldü. Diyanetin GSM firmaları ile yeni anlaşma da yapmayacağını açıklaması bizleri ve tüm vatandaşlarımızı mutlu etmiştir. Bu güne kadar kamu çalışanlarının ve toplumun kanayan yaralarına hep parmak basarak önerilerle çözüme kavuşturduk. Bundan sonra da yılmadan bu mücadeleye devam edeceğiz.''