SURİYE'YE YOLCU TAŞIYAN TAKSİCİLER EYLEM YAPTI

 Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde, Suriye'ye yolcu taşıyan taksiciler, Suriye Gümrüğü'ndeki görevlilerin keyfi uygulamalarda bulundukları gerekçesiyle protesto amacıyla Cilvegözü Gümrük Kapısı yolunu bir süre trafiğe kapattılar.
SURİYE'YE YOLCU TAŞIYAN TAKSİCİLER EYLEM YAPTI
  Taksiciler, Suriyeli yetkililerin kendilerine ''potansiyel kaçakçı'' gözüyle baktığını, otomobillerinin her tarafını didik didik aradıklarını ve tahrik ettiklerini öne sürdüler.
     Suriye'den gelen taksicilere Türk Gümrük Muhafaza memurlarının çok iyi davrandığını belirten, taksiciler şunları kaydettiler:
     ''Suriye'den giriş yapan araçlar hiç bir ödeme yapmazken, biz Suriye tarafına geçtiğimizde her defasında 37 TL ödeme yapıyoruz. Ayrıca araçlarımızda çok sıkı arama yapılıyor. Tüm bunların yanı sıra 20 litreden fazla benzin bulunması halinde katlamalı olarak ceza uyguluyorlar. Bu keyfi uygulama sadece Türklere karşı yapılıyor. Bu konuda yetkililerden yardım istiyoruz.''
     İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İbrahim Güven ile Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, görüştükleri taksicileri ikna ettiler. Taksiciler, görüşme sonrasında eylemlerini sona erdirdiler.
     Binbaşı Güven ile Şanverdi, daha sonra da Suriye tarafından geçerek yetkililere taksicilerin sorunlarını ilettiler.