TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR

<p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm"><strong><span style="font-family:tahoma,sans-serif">&Ccedil;alışkan: &ldquo;K&ouml;yler boş, işsizlik ve savaş endişesi ile sessizlik hakim. Tarlalar boş, &uuml;rettiğinin karşılığını alamayan k&ouml;yl&uuml; &ccedil;areyi şehir merkezlerine gurbete giderek &ccedil;alışmakta buluyor&rdquo;.</span></strong></p>
TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR
Saadet Partisi Hatay Milletvekili Adayı Yrd. Doç Dr. Necmettin Çalışkan, Yayladağı ilçesinde yoğun ilgi ile karşılaşarak seçim çalışmalarını sürdürdü.Çalışkan, beraberinde Milletvekili adayları Nevin Zeytineli, Metin Yeşilkaya, Atila Erol, Mustafa Ertaç, İl Başkanı Mustafa Eğe ve  partililer Yayladağı ilçesi Çabala, Güveççi, Görentaş, Aslanyazı, Uluyol, Hisarcık, Kışlak, Ayışığı’nda Köy köy gezerek, esnaf, Pazar ve kahvehanede köylü ile bir araya geldi.Pazar esnafının da sorunlarını dinleyen Çalışkan, Pazar’daki meyve sebze fiyatlarının artışından yakınan ve maaşların ay sonuna zor yetiştiğini söyleyen vatandaşlarla karşılaştı. Çalışkan, mevcut hükümet üretmeden ithal edilmesi ile başka ülkelere iş imkanı sağladığını belirterek, “Tarlalar boş, çiftçiler ekmiyor çünkü maliyeti karşılamıyor. Her şey ithal ediliyor. Haritada adını dahi göremediğimiz Afrika ülkelerinden canlı hayvan ithal ediyoruz. Kendi ülkemizin işsizliğini çözmüyor, ithal ederek başka ülkelerin işsizliğini çözüyoruz, ne acı! Yardım dağıtmak sorunu çözmüyor, iş vermek lazım” dedi.Çalışkan Saadet’in mecliste bulunmasının önemine vurgu yaparak.  “Mecliste akil gruba ihtiyaç olduğunu belirterek, Saadet Partisi mecliste olursa iyiliklere destek, kötülüklere fren olur” dedi ve bazı projelerinden bahsetti. İktidar olmalı durumunda da, ilk iş olarak tüm çalışanlara yüzde 50 zam vereceklerinş, tarımı üretimi destekleyecek projeler, faizsiz kredi verip, üreticiye, çiftçiye mazotu 1 Tl’den vereceğiz” diye konuştu. Günün sonunda Antakya’ya dönen Saadet heyeti Narlıca İlöğretim Okulu mezuniyet gecesi katıldılar. Burada Yrd. Doç. Dr. Necmettin Çalışkan’a desteklerinden dolayı plaket takdim edildi.
TARLALAR BOŞ ÇÜNKÜ MALİYETİ KARŞILAMIYOR haberi 01 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Erkan Mutlu İnan adına  tarafından  2630 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle