TAYVAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ CHEN HATAY ZİYARETLERİ

Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) davetlisi olarak kente gelen Tayvan Ankara Büyükelçisi James Chen, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i makamında ziyaret etti.
TAYVAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ CHEN HATAY ZİYARETLERİ
Chen, Büyükelçilik görevine 10 ay önce başladığını ve Tayvan'da buluna 3 üniversite ile MKÜ'nün işbirliğini öğrenmesinin ardından MKÜ'yü ziyaret etmek istediğini belirtti.
     İki ülke üniversitesi arasında özellikle yükseköğretim, su ürünleri yetiştiriciliği ve balıkçılık alanlarında işbirliğini geliştirmek için hazır olduklarını ifade eden Chen, şöyle devam etti:

     ''MKÜ ile Tayvan'daki üniversitelerimiz Taipei Medical University, National Pingtung University of Science and Technology ve National Taipei University of Technology ile anlaşmaları var. Bu işbirliği kapsamında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini planlıyoruz. Bu anlaşmalar kapsamında yapılan işbirliğini daha da ilerletmek istiyoruz''
     Rektör Güder de, Büyükelçinin ziyaretinden mutlu olduğunu belirterek, Tayvan'daki üniversitelerle yaptığı iş birliği kapsamında önemli çalışmalar gerçekleştireceklerini kaydetti.