TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu çadırkentte

 Hatay'da Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle görüşen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, ''Bülbülü altın kafese koymuşlar 'vatanım vatanım' demiş. İnşallah bir an önce oradaki karışıklık biter, sizler de evlerinize, memleketlerinize dönersiniz. Ama hep söylüyoruz, siz burada kalabildiğiniz kadar kalabilirsiniz. Kaldığınız sürece de Türkiye Cumhuriyeti'nin misafirisiniz'' dedi.
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu çadırkentte
 Üstün, beraberindeki komisyon üyeleri AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul ve MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya ile Altınözü ilçesindeki Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Altınözü Tekel Konaklama Tesisleri'nde kalan Suriyelileri ziyaret etti.
     Komisyonun bu kampa ikinci gelişi olduğunu ifade eden Üstün, daha önce arkadaşlarının geldiğini, durumu rapor ettiğini söyledi.

     Bu zamana kadar kampta kalanların durumlarının iyileştiğini vurgulayan Üstün, şöyle devam etti:
     ''Çadırdan prefabrike yapılara taşınmışsınız. Ama bülbülü altın kafese koymuşlar 'vatanım vatanım' demiş. İnşallah bir an önce oradaki karışıklık biter, sizler de evlerinize, memleketlerinize dönersiniz. Ama hep söylüyoruz, siz burada kalabildiğiniz kadar kalabilirsiniz. Kaldığınız sürece de Türkiye Cumhuriyeti'nin misafirisiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayabildiğimiz kadar karşılamaya çalışacağız.''
     Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, kampta bin 229 kişinin kaldığını ve 256 odanın yer aldığını söyledi.