TEDAVİ EDİLEN KAPLUMBAĞALAR DENİZLE BULUŞTU.

Daha önce yaralı olarak tespit edilen 4 kaplumbağa MKÜ Kaplumbağa tedavi merkezinde iyileştirildikten sonra denizle yeniden buluşturuldu. 
TEDAVİ EDİLEN KAPLUMBAĞALAR DENİZLE BULUŞTU.
Samandağ deniz sahilinde Truva Restaurantın önünde sahile  gelen;  Kaymakam Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya,  MKÜ Prof. Dr. Muhammed Enes Altu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Adana Bölge Müdürü Etem Boz, Hatay gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın Tüfekçi, MKÜ Öğrencileri ile kalabalık bir topluluk katıldı.Kaymakam Dr. Cahit Çelik yaptığı açıklamada şöyle dedi; “14 kilometre uzunluğunda önemli bir sahile sahip olan Samandağ Caretta Caretta kaplumbağaları 100’e yakın yuvasıyla 40 bine yakın yavru doğdu. Daha da geliştirilmesi için de MKÜ’nün desteklerinin sürdürülmesini istiyoruz. Caretta Caretta kaplumbağaların hastalıklarını iyileştirerek tekrar denize bırakmalarından dolayı MKÜ’nün yaptığı bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.Samandağ belediye başkanı Mithat Nehir :”Kaplumbağaların deniz kıyısında tedavi edilebileceği bir merkez oluşturulmasını arzu ettiklerini; böylelikle daha hızlı müdahale edilebileceğini ,kaplumbağalarla özdeşleşen Samandağımıza katkısı olacağını düşünüyoruz.”ifadelerinde bulundu.
TEDAVİ EDİLEN KAPLUMBAĞALAR DENİZLE BULUŞTU. haberi 16 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1040 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle