TRAFİK KAZASI 10 YAŞINDAKİ YUSUF'UN HAYATINI KARARTTI

TRAFİK KAZASI 10 YAŞINDAKİ YUSUF'UN HAYATINI KARARTTI -MOTOSİKLETİN ÇARPMASI SONUCU OMURİLİĞİNDE EZİLME OLAN YUSUF'UN TEDAVİSİ VE TEKRAR YÜRÜMESİ İÇİN 200 BİN LİRAYA İHTİYAÇ VAR
TRAFİK KAZASI 10 YAŞINDAKİ YUSUF'UN HAYATINI KARARTTI
Hatay'da geçirdiği trafik kazası sonucu omuriliğinde ezilme olan 10 yaşındaki Yusuf Kaya'nın tedavisi ve yürüyebilmesi için 200 bin lira gerekiyor.
     Çekmece beldesinde oturan baba Cemil Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Yusuf'un 11 Haziran 2009'da Antakya-Samandağ karayolunda bisikletiyle yolun karşısına geçtiği sırada bir motosikletin çarptığını söyledi.
     Çevredekilerin çocuğunu hemen hastaneye kaldırdığını belirten Kaya, şöyle konuştu:
     ''Antakya'da özel bir hastanede tedavisinin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesine kaldırdık. Burada da 5 ay tedavi gördü ve boyun ameliyatı oldu. Fakat omuriliğinde ciddi boyutlarda ezilme olması dolayısıyla tedaviye cevap vermedi. Doktorlar, oğlumun yürümesi için hücre nakli yapılması gerektiğini, bunun masrafının da 200 bin lira civarında olduğunu söylediler. Ben inşaatlarda çalışan bir işçiyim. Sosyal güvencem yok. Daha önce bakkal dükkanım vardı. Bağkur'a 10 bin lira borcum olduğu için sosyal güvenceden yararlanamıyorum. Bu parayı da şu anda ödeyecek durumda değilim.''
     Baba Kaya, oğlunun ilk kaldırıldığı Antakya'daki özel hastaneye 65 bin liralık senet karşılığı borcu bulunduğunu ve çaresiz olduğunu belirtti.
     Yusuf Kaya'nın Çekmece Gültepe İlköğretim Okulunda 3. sınıf öğrenci olduğunu belirten Baba Kaya, ''Yusuf ayağa kalkamayacağını henüz bilmiyor. Bizim üzülmememiz için de sürekli bize telkinde bulunuyor, 'Ben iyi olacağım, kalkıp koşacağım, okuluma gideceğim' diyor. Oğluma yürüyemeyeceğini söyleyemiyoruz'' diye konuştu.
     Kaya, devlet büyükleri başta olmak üzere hayırseverlere, ''Ne olur bize yardım edin. Çocuğumuzun bedeni gözlerimizin önünde eriyip gidiyor. Çaresizlikten ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz'' diye seslendi.
     Anne Aysel Kaya ise kaza öncesi özel bir hastanede çalışarak aile bütçesine katkıda bulunduğunu, oğlunun geçirdiği kaza sonrası işe gidemediğini ve işten çıkarıldığını belirterek, ''Bize yardım edenlere ömrümüz boyunca minnettar kalacağız'' dedi.