TRT OKUL’da MKÜ Konuşuldu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, 20 Haziran Cuma günü TRT Okul kanalında yayın saati 12.30’da başlayan “Rektörler Anlatıyor” programına katıldı.
TRT OKUL’da MKÜ Konuşuldu

Aralarında Hitit Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi gibi üniversite Rektörlerinin de davet edildiği programda ilk olarak Rektör Güder konuştu.Mustafa Kemal Üniversitesi’nin 1992 yılından günümüze kadar gelişim seyrini izleyiciyle paylaşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder; öğrencilere sunulan olanaklar, kampüs yaşantısı, derslerin uygulanabilirliği gibi konuları kapsayan konuşmasında “Neden MKÜ?” sorusunun da cevabını verdi. Rektör Güder, Üniversitenin gelişen ve değişen yüzünü anlatırken öğrenci odaklı hazırlanan video görüntüde ise izleyiciler, Mustafa Kemal Üniversitesi’ni görme fırsatı yakaladı. Canlı olarak yayınlanan ve her Rektöre 30 dakikalık bir sürenin tanındığı programda, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin yanı sıra öğrenci için en önemli tercih sebeplerinden birini oluşturan şehrin avantajları da sıralandı. Özellikle kız öğrencilerin yükseköğretim konusunda eğitim almaları için yapılan teşviklerden bahsedilirken Tayfur Sökmen Yerleşkesi içerisinde henüz inşaatına başlanan ve kız öğrencilerimiz için önemli bir barınma ihtiyacını karşılayacak yurt bilgisi de konuşma arasında yer aldı.Üniversite bünyesinde temeli atılan ve birçoğunun da yapım süresinde sonlarına yaklaşılan binalarla birlikte adeta çekim merkezi haline gelen kampüs yaşantısı, konuşmanın en dikkat çekici konularını oluşturdu. Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul sayıları, öğrenci bilgileri, akademisyenlerin niteliği gibi üniversiteyi ayakta tutan unsurların yanı sıra üniversiteye dair bütün bilgiler Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder tarafından izleyicilere aktarıldı. Programdan sonra gelen olumlu tepkiler ise, Rektör Güder’in başarılı bir performans ortaya koyduğunun işaretini verdi.

 

TRT OKUL’da MKÜ Konuşuldu haberi 21 Haziran 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  38005 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle