Türkiye Kamu-Sen Hatay Temsilciliği iş bırakma eylemi yaptı

 Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Temsilcisi Hayrettin Şahin, Ulus Meydanı'nda düzenlenen eylemde yaptığı konuşmada, yıllardır diyalog ve hoşgörü ile kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin ilerletilmesi için mücadele verdiklerini söyledi.
Türkiye Kamu-Sen Hatay Temsilciliği iş bırakma eylemi yaptı
Bu mücadelenin öncelikli hedefinin, kamu görevlilerinin toplu sözleşme, grev ve siyaset haklarını da içeren çağdaş standartlarda sendikal haklarını kazanmak olduğunu anlatan Şahin, ''Bu sürede hep toplumumuzun hassasiyetlerini gözettik. Gerginliklerden kaçındık. Hak mücadelemizde milli ve manevi değerlerimizi ön planda tutarak, 'önce ülkem' diyerek yer aldık. Ancak, bu iyi niyetimize karşılık olarak memurlarımız aleyhine yürütülen kampanyalara, memurlarımızın kazanılmış haklarının ellerinden alınma gayretlerine maruz kaldık'' diye konuştu.
 
     Toplu sözleşme ve grev hakkının, kamu görevlilerinin uluslararası sözleşmelerden doğan anayasal hakkı olduğunu kaydeden Şahin, ancak yıllar süren mücadele sonucunda yapılan düzenlemede grev hakkının görmezden gelindiğini, toplu görüşmenin bile gerisinde bir sistemin getirildiğini ileri sürdü.
     Reyhanlı ilçesinde de Türk Eğitim-Sen ile Eğitim Bir-Sen üyeleri iş bırakma eylemi yaptı.
     Reyhanlı Belediyesi önünde toplanan grup, memur maaşlarını protesto etti.