TÜRKÜZ DOĞRUYUZ ÇALIŞKANIZ

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr Kezban Kuran yaptığı yazılı açıklamada, yeni açıklanan demokrasi paketini eleştirdi. 
TÜRKÜZ DOĞRUYUZ ÇALIŞKANIZ
Siyasi iktidar, daha çok PKK terör örgütünün taleplerini içeren kararları “demokrasi paketi” adı altında resmileştirdi’ diyen Kuran açıklamasında şu görüşlere yer verdi, “Açılan Sözde demokrasi paketinin içinden; devamı gelecek vadiyle terör örgütüne verilen tavizler, şeriat devletine duyulan hasretin ulaşmış olduğu seviye,  var olan adaletsizlikleri daha da artırmaktan öteye geçmeyecek seçim sistemi ve daha da önemlisi ayrıştırıcı ve bölücü bubin tuzakları ve bomba çıkmıştır.Bomba paketle getirilen ana dilde eğitim ve kaldırılan andımız ile kimler memnun edilmek istenmiştir? 
 Belli ki, eğitim öğretim yılı açılışında; “ana dilde eğitim, kültürünü özgürce yaşayabilme, kendini yönetebilme haklarımızın önündeki engeller kaldırılmalıdır. Varlığımızı Türk varlığına armağan etmeyeceğiz”  diyenler memnun edilmek istenmiştir. Terör örgütü ile sürdürülen açılım sürecinde ulusal değerler birer birer tasfiye edilmiş, "Türklük" vurgusunu ulus tanımından "etnik köken" tanımlamasına çevirerek, esas ayrışmanın temelleri atılmıştır. Bu paket; bölücülüğün ve gericiliğin, Cumhuriyet tarihinin en uyumlu birlikteliğini yaşamakta oluğunun tescilidir. Birilerini memnun etmek adına demokrasinin önünde engel olarak gösterilmeye çalışılan bu değerlerimizle, Türk Ulusunun öz değerleriyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada öğünmeye ve gurur duymaya devam edeceğiz. Türk Milletine Atasının yaptığı bu çağırıyı, göğsümüzü gere gere sürekli tekrar etmekten yılmayacağız. TÜRKÜZ, DOĞRUYUZ, ÇALŞKANIZ.”
TÜRKÜZ DOĞRUYUZ ÇALIŞKANIZ haberi 07 Ekim 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27070 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle