''ÜNİVERSİTELER, İLİN, ÜLKENİN GELECEĞİNİ DOĞRUDAN ETKİLEYEN GÜÇLÜ KURUMLARDIR''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, üniversitelerin ilin, ülkenin geleceğini doğrudan etkileyen güçlü kurumlar olduğunu belirtti.
''ÜNİVERSİTELER, İLİN, ÜLKENİN GELECEĞİNİ DOĞRUDAN ETKİLEYEN GÜÇLÜ KURUMLARDIR''
  Lekesiz, göreve yeni atanan Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i kabul ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
     Prof. Dr. Şerefettin Canda'dan görevi devralan Güder'in daha önce rektörün danışmanlığını yaptığını hatırlatan Lekesiz, bir alışma döneminin yaşanmamasının kazanç olduğunu söyledi.
     Lekesiz, üniversitelerin, ilin, ülkenin geleceğini doğrudan etkileyen güçlü kurumlar olduğunu söyledi.
     Hatay'ın Anavatana katılışıyla ilgili çok fazla bilgi belge olmasına rağmen bir kitap bulunmadığını belirten Lekesiz, Güder'e bu konudaki boşluğun kapatılması için çalışılma yapılması gerektiğini ifade etti.
     Güder de her konuda desteğe hazır olduklarını, üniversiteyi daha iyi noktalara taşımak için çalışacaklarını söyledi.
     Kentte ''İhtisas Kütüphanesi'' kurmak istediklerini ifade eden Güder, valiliğin desteğine ihtiyaçları olduğunu, eski bir Antakya evinde bu projeyi hayata geçirmek istediklerini belirtti.
     MKÜ Merkezi Araştırma Laboratuvarı ile ilgili projelerinin Devlet Planlama Teşkilatı'ndan geçtiğini vurgulayan Güder, buranın revize edileceğini ve üniversiteye kazandırılacağını söyledi.