UYARI ATEŞİ AÇAN POLİSİN SEKEN KURŞUNU CAN ALDI

Hatay'da polis memuru C.O., kaçak yakıt deposuna yaptıkları baskın sırasında işyerinde bulunan kişilerin benzin dökerek kendilerini yakmaya çalışmasını önlemek için beylik tabancasıyla havaya ateş edince, seken kurşunlardan biri yolun karşı tarafında olayı izleyen tamirci 28 yaşındaki Mehmet İçli'nin başına isabet etti.
UYARI ATEŞİ AÇAN POLİSİN SEKEN KURŞUNU CAN ALDI
 Tamirci hayatını kaybederken, polis C.O. ise gözaltına alındı. Alevlerin arasında kalan 3 polis de yanarak yaralandı. Olay dün akşam merkeze bağlı Narlıca Beldesi'nde meydana geldi. Hatay Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Antakya-Reyhanlı karayolu üzerindeki bir işyerine baskın yaptı. Burada bulunan kaçak yakıta polis el koymak isterken, adları açıklanmayan sahipleri ve yakınları polise dirindi.Çıkan arbede sırasında bir kişi işyerine ve çevreye benzin dökerek ateşe verdi. 3 polis memuru alevlerin ortasında kalırken, polislerden C.O., meslektaşlarını kurtarmak için beylik tabancasını çekerek havaya ateş etti. Bu sırada kavgaya karışanlardan biri, görgü tanıklarının ifadesine göre, ateş açan polis memurunun tabanca olan eline sopayla vurdu.Ateş alan tabancadan çıkan kurşunlardan biri de tam yolun karşısında olayı izleyen oto tamircisi Mehmet İçli'nin başına isabet etti.
 Kaçak akaryakıt bulunduranlar kaçarken; yaralanan İçli, götürüldüğü Antakya Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Çıkan yangında yaralanan ve adları açıklanmayan 3 polis memuru da Antakya Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Polis memuru C.O.'nun gözaltına alındığı olayla ilgili başlatılan soruşturmada 1'i Suriye vatandaşı 5 kişi gözaltına alındı.Polis memurunu kurşunuyla hayatını kaybeden 2 çocuk babası Mehmet İçli'nin cenazesi ise bugün yapılan işlemlerin ardından ailesine teslim edildi. İçli'nin cenazesi Narlıca Belde mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye katılan Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, İçli'nin babası Necip İçli'ye başsağlığı dileğinde bulundu. Baba İçli, oğlunun çalıştığı KKTC'den kesin dönüş yaparak Antakya-Reyhanlı karayolu üzerinde oto tamirci dükkanı açtığını söyledi. Torunları Furkan ve Mustafa'nın babalarının öldüğünü bilmediğini belirten Necip İçli, "Oğlum olayı merak edip izlemeye gitmiş, kalabalık arasında seken kurşun onun başına isabet etmiş. Çok üzgünüz" dedi.Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü söyledi.