VALİ LEKESİZ İSKENDERUN DA

Vali Celalettin Lekesiz, ''2023 yılında 1 milyon yerli yabancı turisti ağırlamayı hedefliyoruz'' dedi.
VALİ LEKESİZ İSKENDERUN DA
 Lekesiz, Hatay Valiliği İl Özel İdare Eğitim ve Dinlenme Tesislerinde incelemelerde bulunmak üzere geldiği İskenderun'da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hatay'ın son yıllarda ülkenin yükselen yıldızlarından biri haline geldiğini söyledi.
     Hatay'ın, sanayide, ticarette, kültür ve inanç turizmi başta olmak üzere önemli mesafe katettiğini belirten Lekesiz, ilin tamamını kapsayacak bir şekilde turizm planı hazırladıklarını, bu çerçevede il merkezi başta olmak üzere ilçe merkezlerinde de toplantılar düzenlediklerini ifade etti.
     Lekesiz, şunları söyledi:
     ''Bu anlamda ilimizin tüm güzellikleri ve tüm değerleri masaya yatırılıyor. 2023 yılı içerisinde ilimiz genelinde yerli ve yabancı ziyaretçilerin hem sayısının arttırılması hem konaklama süresinin arttırılması, hem de hangi sektörlerde daha yüksek katma değer var bunlar araştırılıyor. Hatay ili olarak 2023 yılında 1 milyon yerli yabancı turisti ağırlamayı hedefliyoruz. Konaklama süresini 6-7 güne çıkartmayı hedefliyoruz. Bunun için eğitim ve tanıtıma büyük önem veriyoruz. Tanıtım konusu önemli. Bunun en yakın örneği İstanbul'da düzenlenen Hatay günleri oldu. Bu çalışmaların önemli olduğunu düşünüyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde önümüzdeki dönemde bu çalışmaların semerelerini göreceğiz.''
     Lekesiz'e incelemeleri sırasında İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İlçe Emniyet Müdürü Kamil Yıldızkaya, Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Aygen ve bazı yetkililer de bulundu.
 
VALİ LEKESİZ İSKENDERUN DA haberi 16 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  56710 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle