Vali Lekesiz İskenderunspor 1967 Kulübü Üyelerini Kabul Etti

Vali Lekesiz,  İskenderunspor 1967 Kulübü Derneği Başkanı Sedat Uysal ve Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri Üysen, Ahmet Öz, Levent Yılmaz, Sait Deniz, Mustafa Çöloğlu ve Anıl Abacı’yı kabul etti.


Vali Lekesiz İskenderunspor 1967 Kulübü Üyelerini Kabul Etti
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın’ın da bulunduğu kabulde konuşan Başkan Sedat Uysal, yeni yönetim olarak Sayın Valimize nezaket ziyaretinde bulunmak istediklerini ifade ederek İskenderunspor 1967 Kulübü Derneği'nin çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Uysal, kulüplerin yaşaması için birlik ve beraberliğin şart olduğunu vurgulayarak Sayın Valimizden de bu anlamda manevi destek beklediklerini dile getirdi. 

Lekesiz de, Başkan ve üyelere yeni görevlerinin kendileri için, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması dileğinde bulundu. 

Sporun her dalının güzel olduğunu ancak kitleleri peşinden sürüklemesi ile futbolun tüm dünyada apayrı özelliği olan bir spor dalı olduğunu ifade eden Lekesiz, ‘Futbol, hemşehrilik bilincinin gelişmesinde, dayanışma ve kaynaşmanın, gençlerimizin mensubiyet duygusunun güçlenmesinde ve benzeri pek çok alanda katkı yapıyor. Dolayısı ile bu takımlara destek olmak lazım.’ dedi. 

İskenderun’un, ülkenin ekonomik ve sosyal hayatında oynadığı rol ile çok özelliği olan ilçelerimizden biri olduğunu kaydeden Lekesiz, ‘Dolayısı ile İskenderun’un her anlamda üst liglerde olmasını isteriz. İskenderun buna layıktır. İskenderunspor geçici bir sıkıntı yaşıyor, bunun geçici olduğunu vurgulamak istiyorum çünkü sorunların hepsi de el birliği, gönül birliği ve güç birliği yapıldıkça aşılır. Futbol takımları ilçelerin, illerin, ülkelerin bilinirliğine, tanınırlığına çok büyük katkı yaparlar. İskenderunspor’a bu anlamda hep beraber destek olmalıyız.’ diye konuştu. 

ValiLekesiz, ziyaret sonrasında konuklarına Hatay Devleti Müzesi’ni de gezdirdi.