Vali Lekesiz Taziye Ziyaretlerinde Bulundu

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Reyhanlı ilçemizde meydana gelen elim olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.
Vali Lekesiz Taziye Ziyaretlerinde Bulundu
Vali Lekesiz,  geldiği Reyhanlı ilçemizde merhum M. Koray Cüneydioğlu, Abdo Ersürer, Azize-Tahir Yumuşak, M.Ali Karakuş, Hakan Çalım, Nihal Şimşek, Ahmet Okyay ve Kadriye Alyar’ın yakınlarını taziye çadırlarında ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.Söz konusu olayın, yüzyıllardır ilimizde var olan barış ve kardeşlik iklimini bozmaya yönelik olduğunu vurgulayan Vali Lekesiz, vatandaşlarımıza, farklılıklarımızı birbirine hasım etmek isteyenlerin oyununa gelmemeleri ve sağduyulu olmaları çağrısında bulundu.Bu menfur olayı gerçekleştirenlerin, insani nedenlerle geçici olarak ilimizde misafir edilen Suriyeliler olmadığını ifade eden Lekesiz, ‘Bu hadiseyi yapanlar başka yerlerle irtibatı olan maalesef kendi vatandaşlarımızdır. Bunlardan 12'si yakalandı, konu ile ilgili çalışmalar tüm yönleriyle sürdürülmektedir.’ dedi.Lekesiz, ‘Bu acıyı milletçe birbirimize kenetlenerek atlatacağız..
 
 Birlik ve beraberliğimizi hiç kimsenin bozmasına izin vermemeliyiz. İnşallah birlik ve beraberlik içinde yaralarımızı saracağız. Olayda maddi zarar görenlerin zararlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar  ilgili kurum ve kuruluşlarımız tarafından başlatılmış durumda.Hepimizin başı sağ olsun.’ diye konuştu.Taziye ziyaretlerine; İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Başoğlu, Vali Yardımcısı ve Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız, Reyhanlı İlçe Garnizon Komutanı Jn. Bnb. Bülent Gülbaz, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İl Müftü Vekili Cafer Erol, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. M.Melik Kara, İl Defterdarı Mustafa Akdemir, bazı ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.