Vali Lekesiz Yurtta Kalan Gençlerimizi Kabul Etti

 Vali Lekesiz,  Hatay Erkek Yetiştirme Yurdu’nda ve Hatay Kız Yetiştirme Yurdu'nda kalan bir grup öğrenciyi makamında kabul etti.
Vali Lekesiz Yurtta Kalan Gençlerimizi Kabul Etti
Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, Yetiştirme Yurdu Müdür Yardımcısı Vedat Taşkıran ve Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Yurdagül Ergüner eşliğinde gerçekleşen kabulde gençlerimiz, Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz’e ‘Çocuk Hakları Günü’ çerçevesinde gerçekleştirilen etkinlikler hakkında bilgi verdi. 
Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz de, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, çocuk hakları konusuna vurgu yaptı.Lekesiz, ‘Çocukların, toplumun genel dokusu içerisinde özel ihtimam gösterilmesi gereken yönleri var. Nasıl ki her insanın doğuştan gelen hakları varsa, her çocuğun da doğuştan gelen hakları vardır. Eğitim,
 sağlık, barınma, her türlü fiziksel, psikolojik ve cinsel sömürüden korunma hakkı gibi. Bu hafta, tüm dünya çocuklarının korunmasını, onların geleceğe daha güçlü hazırlanmasını, haklarının farkında olmasını beraberinde getiren ve bilinçlenmeyi sağlayan bir hafta. Temsilcilerimizin şahsında tüm çocuklarımızın haftasını kutluyor, sağlıklı uzun ömürler diliyorum’ dedi. 
Vali Lekesiz günün anısına gençlerimize kitap hediye ederken, manevi desteği ile her zaman çocuklarımızın yanında olan Hatay Korunmaya Muhtaç Çocukları Koruma Derneği Başkanı Yurdagül Ergüner’e teşekkür ederek bir de hediye armağan etti.