VALİ LEKESİZ'DEN HATAY DERNEKLER FEDERASYONU'NA ZİYARET

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, kentin bütün değerlerinin çok önemli olduğunu, onları korumak ve gelecek nesillere aktarmak için hep beraber çalışmak gerektiğini ifade etti.
VALİ LEKESİZ'DEN HATAY DERNEKLER FEDERASYONU'NA ZİYARET
 Lekesiz, Hatay Dernekleri ve Sosyal Yardımlaşma Federasyonu ziyaretinde yaptığı konuşmada, kentin değerlerine sahip çıkılması konusunda herkese büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.
     Kentin unutulmaya yüz tutmuş sanatlarını canlandırma adına 172 kursun açıldığını belirten Lekesiz, bu kurslarda 2 bin 200 kişinin eğitim gördüğünün kaydetti.
 

     Sivil toplum kuruluşlarının demokrasinin vazgeçilmezlerinden olduğunu vurgulayan Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Demokrasi ile beraber eğitimde, sanatta, sporda, siyasette ve iş dünyasında çok önemli gelişmeler yaşanıyor. İş dünyası artık üreten ve ürettiğini ihraç eden konuma geldi. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları da devletin hizmet götürdüğü alanların dışında faaliyet göstererek, hizmet kalitesinin arttırılması konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor. Gönüllülük esasına dayana sivil toplum kuruluşları her zaman desteklenmeli ve çalışmalarını rahat yürütmeleri için imkan sağlanmalı.''
     Lekesiz, federasyonun kurulmasının kente önemli katkılar sağladığını kaydetti.
 

     Federasyon Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ise güçlü sivil toplum oluşturmak, gelişen demokrasiye katkıda bulunmak, proje geliştirmek, kentin güzelliğini, mozaiğini, hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünü tanıtmak amacıyla federasyonun kurulduğunu ifade etti. 
  Federasyonun 118 dernekten oluştuğunu belirten Taşçıoğlu, Türkiye'de kendi ilinde kurulan tek federasyon olduklarını kaydetti.