VALİ LEKESİZ'DEN JANDARMA ALBAY ÇOLAK'A VEDA YEMEĞİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararları ile Bursa İl Jandarma Komutanlığı'na tayini çıkan Hatay İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak için, veda yemeği verdiği belirtildi.
VALİ LEKESİZ'DEN JANDARMA ALBAY ÇOLAK'A VEDA YEMEĞİ
 Lekesiz, Antakya Şehir Kulübü'nde verilen yemekte yaptığı konuşmada, kentte yaklaşık 3 yıl görev yapan Albay Çolak'ın buradaki görevini sağlık, huzur içerisinde icra ettiğini, Millete, ülkeye ve devlete hizmet etmek üzere ülkenin bir başka cennet köşesine tayini çıktığını ifade etti.
     Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her alanda gıpta ile izlenilen bir ülke haline geldiğini vurgulayan Lekesiz, geçen yıl Türkiye'nin yüzde 9 civarında büyüdüğünü, bu yıl Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin hedefi yüzde 1 büyüyebilmek iken ilk 5-6 aylık rakamların yüzde 11 gibi dünya rekoru denilebilecek bir büyüme ile seyrettiğini kaydetti.
     Tüm kurum ve kuruluşların millet nezdinde değer taşıyan hizmetleri ile büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Lekesiz, şunları kaydetti:
 
      
     ''Ama başta demokrasinin serpilmesi, sosyal ve ekonomik kalkınma için öncelikle huzur ve güven ortamı gerekmektedir. Memlekette huzur ve güven ortamı olmazsa, tepe noktalardan en alt ihtiyaçlar hiyerarşisinde güvenlik ihtiyacına dönüyorsunuz. İşte bugün devlet ve millet hayatında önemli bir yeri olan kurumumuzdaki değerli bir arkadaşımızı yolcu etmek üzere bir aradayız.''
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Albay Çolak ile hem almış olduğu devlet terbiyesi, hem de millete olan hizmet aşkı ile, aynı kurum içinde çalışıyormuş gibi, ahenk içinde görev yaptıklarını, hem Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hem de millete büyük hizmetleri dokunduğunu kaydetti.
 

     Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Çolak ise Vali Lekesiz'e düzenlediği organizasyondan dolayı teşekkür ederek, Hatay'a ilk tayini çıktığında tek taahhüdünün bu millete hizmet etmek ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak olduğunu belirtti.
     Kentte devlet ciddiyetinin ve birlikteliğin nasıl olması gerektiğinin en güzel örneklerinin sunulduğunu kaydeden Çolak, İl Emniyet Müdürlüğü ile uyumlu çalışmalar sonucunda önemli başarılara imza attıklarını, nöbeti devrettiklerini, yeni arkadaşın da ahenkle görev yapacağına inandığını ifade etti.
     İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da Albay Çolak ile yaklaşık 19 aydır Hatay'a hizmet etmeye çalıştıklarını ifade ederek, önemli olaylarda aklı ve gücü birleştirdiklerini kent için en iyisini yapmaya çalıştıklarını belirtti.
     Hatay Vergi Mahkemesi Başkanı Beyhan Tiryaki, Hatay Barosu Başkanı Sinan Akgöl, 2. Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Semih Erdoğan, Albay Çolak için birer veda konuşması yaparak yeni görevinde başarılar dilediler.
 
 

     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz ve Antakya Belediye Başkanı Savaş, Albay Çolak'a günün anısına birer hediye verdi.
     Yemeğe ayrıca, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Hatay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ertunç Cengiz, Hatay İdare Mahkemesi Başkanı Hidayet Erkeç, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Halil Çevik katıldı.