VALİ LEKESİZ'DEN VELİLERE MEKTUP

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması amacıyla velilere mektup göndererek, onların da kitap okuyarak çocuklarına örnek olmasını istedi.
VALİ LEKESİZ'DEN VELİLERE MEKTUP
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Lekesiz'in il genelindeki 250 bin öğrenci velisine mektup gönderdiği bildirildi.
     Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayelerinde başlatılan ''Türkiye Okuyor Kampanyası'' kapsamında kentte ''Okuyan Hatay'' sloganıyla okuma seferberliği başlattıklarını hatırlatan Lekesiz, mektupla bu kampanyaya ailelerden destek beklediklerini kaydetti.
     Lekesiz'in velilere gönderdiği mektupta şu görüşlere yer verildi:
     ''Okuma alışkanlığının bütün bireylere kazandırılarak geliştirilmesi, kendisine, çevresine ve ülkesine yararlı kişilerin yetiştirilmesindeki en önemli etkendir. Okuma alışkanlığı ve becerisi kazanmış çocuklarımızın ve gençlerimizin en başta anlama ve anlatma kabiliyetleri gelişecektir. Araştırmalar, anlama ve anlatma kabiliyetine sahip öğrencilerin, sadece derslerde ve sınavlarda değil, sosyal hayatlarında da çok daha başarılı olduklarını göstermektedir.''
     Kentte ''Okuyan Hatay'' sloganıyla bir okuma kampanyası başlatıldı. Bu kampanyayla okuma oranımızın, nitelik açısından da geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu noktada sizlerden en büyük beklentimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi okuma alışkanlığı kazanmaları konusunda teşvik etmeniz, onlara evinizde kitap okuyarak örnek oluşturmanızdır.''