VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

 Vali  Ercan Topaca, Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, İlimizde çok sayıda patlayıcı maddenin ele geçirildiği operasyon ile ilgili bilgi verdi.
VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI
Vali  Topaca,yapılan istihbarı çalışmalar kapsamında, Arsuz İlçesi, Amanoslar Dağı, Kurtbağı Mahallesi, Kuyrukyaran sırtları bölgesinde, 02 Şubat 2015 Pazartesi günü saat: 04.00 civarında, söz konusu bölgede bulunduğu tespit edilen barınak ve malzeme depolama noktalarını imha etmek maksadıyla operasyon icra edildiğini ve yapılan operasyonda çok sayıda patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ve gıdanın ele geçirildiğini ifade etti.  
Ele geçirilen malzemeler içerisinde; 
a.10 kg. ağırlığında bidon içerisine sıkıştırılmış patlayıcı, 
b.Uzaktan komutalı patlayıcı madde düzeneklerinde kullanılan 3 adet cep telefonu. 
c.Uzaktan telli komutalı patlayıcı madde düzeneklerinde kullanılan 1000 m. uzunluğunda
kablo,  
ç. 1 adet kullanıma hazır halde basma tip ateşleme sistemi, 
d.Patlayıcı madde düzeneklerinde kullanılan blok ve rulo haline getirilmiş çok sayıda pil. 
e.40 Kg. un, 26 kg. şeker, 5 kg. kuru fasulye, 24 kg. makarna, 1 kg. çay, 15 kg. zeytin, 11 kg.
yağ, 1 kg. baharat, 11 kg. tütün, 50 paket sigara kağıdı, 10 kg. deterjan, 10 kg. salça, 4 kalıp
sabun, 5 adet iç çamaşırı, değişik tipte giysiler, tıraş takımları, 44 adet tıbbı ilaç, muhtelif
miktarda mutfak malzemeleri (tencere, kaşık, çatal, bıçak, bardak takımları) bulunmaktadır.Vali Topaca adli sürecin devam ettiğini belirterek, “Bu üs noktasının güvenlik güçlerimiz tarafından imha edilmiş olması, onların faaliyet alanının sıfırlayacak, hareket alanını daraltacak bir sonuç doğuruyor. Tabi devletimiz ve ülkemiz için en önemli husus, kamu düzeninin ve devlet otoritesinin sağlanmasıdır. Vatandaşlarımızın sağlık ve huzur içerisinde ilimizin ve ülkemizin her noktasında gezmesine mani olacak yasadışı faaliyetlere hiçbir şekilde izin verilmeyecektir. Bu hususta her türlü tedbiri almak durumundayız. Bu operasyon da bu maksatla ve bu kapsamda icra edilmiştir. Yapılan operasyon ilimizin güvenliğinin sağlanmasına önemli katkılar sunacaktır. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. Basın toplantısına Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit ve İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ da hazır bulundu.
VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI haberi 06 Şubat 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  15965 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle