VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(30, 30, 30); font-family:roboto; font-size:16px">Bazı basın yayın organlarında Harbiye B&ouml;lgesinde DAEŞ ter&ouml;r &ouml;rg&uuml;t&uuml;ne mensup kişilerin yakalandığını ve bu duruma halkın tepki g&ouml;sterdiğine dair haberler yer almıştır. Bu iddialar asılsız olup, s&ouml;z konusu olay ile ilgili olarak aşağıdaki a&ccedil;ıklamanın yapılmasına ihtiya&ccedil; duyulmuştur.</span>
VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

1. 03 Ekim 2015 Cumartesi günü İlimiz Defne İlçesi Harbiye Mahallesi Pazar Yeri mevkiinde trafik kazasına karışan bir minibüs ile aynı gün durumundan şüphelenilerek durdurulan diğer iki minibüs içinde ülkemize yasadışı giriş yaptıkları anlaşılan 19’u erkek, 14’ü kadın ve 25’i çocuk olmak üzere toplam 58 Suriye uyruklu şahıs, Polis tarafından yakalanmıştır.

2. Üç ayrı olayda yakalanan şahısların, Suriye’de süren iç savaştan kaçmak maksadıyla giriş yapan Suriyeli aileler olduğu anlaşılmış, yakalanan şahıslar ifadelerinin alınmasının ardından gerekli işlemler yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilmiştir.
3. Olayda kullanılan üç araç ve sürücülerine izinsiz yolcu taşımaktan toplam 5.974 TL idari trafik cezası uygulanmış, ayrıca her üç araca da suçta kullanılmış olması nedeniyle ilgili Mahkemece el konulmuştur.

4. Söz konusu araçları kullanan ve ilimiz nüfusuna kayıtlı 3 şahıs hakkında Göçmen Kaçakçılığı suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI haberi 06 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1350 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle