VEKİLLER YEMİN ETTİ

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:12px">TBMM Genel Kurulu. I Kasım se&ccedil;imlerinin ardından milletvekili yemin t&ouml;reni i&ccedil;in d&uuml;n toplandı. 550 milletvekili yemin ederek resmen g&ouml;revine başladı.</span>
VEKİLLER YEMİN ETTİ
TBMM. 1 Kasım Pazar günü yapılan milletvekili genel seçiminin ardından yeni bir mesai takvimine girdi Mazbatasını alan milletvekilleri, Meclis’e gelerek kayıl işlemlerini tamamladı.Hatay’ da 1 Kasım seçimlerinde milletvekili seçilen Ak Parti milletvekilleri Adem Yeşildal,  Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Fevzi Şanverdi, Hacı Bayram Türkoğlu, CHP milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem ve MHP milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu yemin eti. Deniz Baykal görevi TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’dan devraldı. Genel Kurul öncesi. Baykal ve geçici Başkanlık Divanı üyeleri, saat 14.00 da TBMM Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.25. Dönemde olduğu gibi 77 yaşındaki TBMM'nin en yaşlı üyesi sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal başkanlığında toplanan Genel Kurul'da milletvekilleri seçim çevresi, soyadı ve adlarının alfabe sırasına göre ant içti.Ant içme için toplanan TBMM Genel Kurulunda siyası parti gruplarının oturma düzeni yeniden belirlendi.Meclis İç Tüzüğü’ne göre oturma düzeni. Başkanlık Divanına göre, en çok sandalyeye sahip olan grubun sol baştan başlayarak oturması, daha sonra sandalye dağılımına göre sıralanması, en az sandalyeye sahip grubun sağ başta oturması şeklinde biçimleniyor.I Kasım'da sandıktan çıkan sonuçların ardından Meclis’te AK Parti’nin 317. CHP’nin 134. HDP’niıı 59. MHP’nin 40 milletvekili bulunuyor. Bu nedenle sol başta yine AK Parti oturuyor. AK Parti. 7 Haziran’da kaybettiği orta sırayı geri alırken onun yanında CHP milletvekilleri yer alıyor. Seçim sonuçlarına göre MHP ve HDP’li milletvekilleri yer değiştirdi. HDP Meclis'te üçüncü parti olduğu için, milletvekilleri daha önce MHP’ye ait koltuklarda oturdu. En sağda MHP grubu yer aldı.
 
VEKİLLER YEMİN ETTİ haberi 19 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  1560 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle