YARDIMLAR AFRİKA YA AFRİKALI ÇOCUKLARA

 Memur-Sen İl Temsilcisi Hasan Urhan, başta Somali olmak üzere Afrika'da son yılların en büyük kuraklık ve kıtlık felaketinin yaşandığını belirterek, ''Yardımlar Afrika'ya, Afrikalı çocuklara'' diyerek bu yıl düzenleyecekleri iftar programını iptal ettiklerini kaydetti.
YARDIMLAR AFRİKA YA AFRİKALI ÇOCUKLARA
 Urhan, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl genel merkezleri ile il ve ilçe teşkilatlarının iftar programları için ayrılan kaynağı Afrika'da açlık ve susuzluk çekenlere gönderilmesini uygun gördüklerini belirtti.
     Afrika'da yaşayanların çok ciddi insanlık dramıyla karşı karşıya bulunduğunu ifade eden Urhan, büyük çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 11 milyon insanın ölüm sınırında yaşam mücadelesi verdiğini kaydetti.
 
  
     ''Önce insan'' parolasıyla sendikacılık yaptıklarını vurgulayan Urhan, bu kapsamda insanlığın ölmediğini, vicdanların tükenmediğini, erdemliliğin sözcüklerde kalmadığını göstermek için, ''Yardımlar Afrika'ya, Afrikalı masum çocuklara'' dediklerini belirtti.
     Urhan, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere yerel yönetimleri, meslek odalarını, bankaları, siyasi partileri ve medya kuruluşlarını Afrika'ya duyarlı olmaya ve yardım kampanyalarına katılmaya çağırdıklarını kaydetti.