Yaşamını yitiren uzman çavuşun baba ocağında yas var

 Elazığ'ın Arıcak ilçesinde görevi sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Uzman Çavuş Hakan Tan'ın İskenderun ilçesindeki baba ocağında yas var.
Yaşamını yitiren uzman çavuşun baba ocağında yas var
Arıcak ilçesinde görev yapan evli 2 çocuk babası Hakan Tan'ın (38), görevli olduğu sırada içerisinde bulunduğu askeri araçta kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesinin ardından İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli subaylar, beraberlerindeki sağlık ekibi ile Tan'ın anne ve babasının yaşadığı Esentepe Mahallesi'ndeki eve giderek aileye acı haberi verdi.
     Oğlunun yaşamını yitirdiğini öğrenen anne Fatma (66) ile baba Cuma Tan (68), oğullarının ardından ağıt yakarak gözyaşı döktü.
     Baba Tan, gelininin Elazığ'da hemşirelik yaptığını ve ailece Elazığ'da yaşadıklarını belirterek, ''Acımız büyük. Nasıl oldu anlamadık. Dün akşam telefon ile konuşmuştuk. İçime doğdu sanki. Büyük bir üzüntü içerisindeyiz. İçimiz yanıyor. Tek erkek çocuğumdu. Aradım, 'Baba nöbetteyim' dedi. Son konuşmamız oldu, gitti evladım. Allah rahmet eylesin'' dedi.
     Kaymakam Ali İhsan Su ile Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Aygen ve İlçe Emniyet Müdürü Kamil Yıldızkaya da acılı aileyi ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulundu.
     Uzman Çavuş Tan'ın cenazesinin İskenderun'a getirilerek toprağa verileceği bildirildi.