YAŞLILAR HAFTASI ZİYARETİ

YAŞLILAR Haftası münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mahmut Aldatmaz, Huzurevi Müdürü Necmettin Türkmen, Huzurevi Yaşlıları Destekleme Derneği Başkanı Nazime Emir ve yönetim kurulu üyeleri ile Huzurevi sakinlerinden oluşan heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

YAŞLILAR HAFTASI ZİYARETİ
Heyet adına ziyarette konuşan Huzurevi Yaşlıları Destekleme Derneği Başkanı Nazime Emir, Huzurevi’nde yaşlılarımıza daha iyi yaşam şartları sunma adına Başkan Savaş’ın yapmış olduğu yardımlardan ötürü teşekkür etti.   Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ziyarette yaptığı konuşmada, Antakya Belediyesi olarak kent genelinde yürütülen sanat, spor, kültür çalışmaları ile zenginliğimizin ön plana çıkarıldığını ifade ederek, “Antakya Belediyesi çatısı altında yürütülen anlamlı çalışmalar, dolu dolu programlar, etkinlikler kent yaşayanları tarafından olarak büyük takdir toplamaktadır. Bu arada özel günlerin haricinde, hemen hemen bütün dönemlerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı bütün kurumlarımıza yapmış olduğunuz ziyaretler, çeşitli yardımlar ve desteklerden ötürü kurumum ve şahsım adına sizlere teşekkür ederim” dedi.  Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yaşlılarımızın yaşam şartlarını iyileştirme adına, huzurlu bir şekilde yaşamaları doğrultusunda kurum olarak her türlü desteği verdiklerini ifade etti.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ziyarette yaptığı konuşmada, Türk insanının yaşlısına karşı daha hoşgörülü ve daha saygılı olduğunu ifade ederek, gelenek ve göreneklerin dikkate alınmadığı dünyanın birçok ülkesinde yaşanan yabancılaşmadan, ülkemizin az etkilenmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Savaş, yaşlılığın bireye olgun bir bakış açısının yanında yaşama anlam yüklemesine karşın, bedende ve ruhta oluşan değişikliklerin, yaşlı bireyin gündelik yaşamını zorlaştırdığı gibi zaman zaman da başkalarına bağımlı kıldığını ifade etti. Yaşlıların hiçbir zaman yük olarak görülmemesi gerektiğini kaydeden Savaş mesajına şöyle devam etti: “Yaşlı insanlarımıza saygı ve sevgiyle yaklaşılması, büyüklerimizin yaşamda kazanmış oldukları tecrübe ve bilgi birikimlerse her zaman yararlanılabilecek kaynaklardır.

Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sağlamak oldukça önemli bir toplumsal görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmelerini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Başkan Savaş ziyaretin sonunda huzurevi sakinlerine ve diğer konuklara çeşitli hediyeler vererek, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

YAŞLILAR HAFTASI ZİYARETİ haberi 20 Mart 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  43195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle