Kartonpiyer Firmaları

Adres: FATİH CAD CEBRAİL MAH KUTLU APT NO10 ESKİ ÜLKÜ OCAKLARI ALTI KENTAEL DÖNÜŞÜMDEN DOLAYI GEÇİCİ ADRESİMİZDİR
Beğeni: 10 kişi beğendi Firma Türü: normal
10 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: Alsancak Mh. Çevre Yolu Üzeri No:160/A
Beğeni: 10 kişi beğendi Firma Türü: normal
10 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: KURTULUŞ MAH. ZİYA GÖKALP CAD. SALİH ÜSTÜN APT. NO:106
Beğeni: 15 kişi beğendi Firma Türü: normal
15 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: Çekmece Mh. Muammer Aksoy Cd. No:50/C
Beğeni: 7 kişi beğendi Firma Türü: normal
7 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Adres: SAMANDAĞ YOLU ÜZERİ TURUNÇLU MAH. ATATÜRK CAD. OGÜN HENA APT. NO:39 (ALPET YANI)
Beğeni: 6 kişi beğendi Firma Türü: normal
6 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
4 kişi beğendi.
Firma Türü: normal
Sektörler: Kartonpiyer
Yer: Muğla, Bodrum
Adres: Cumhuriyet Bulvarı No: 21 / A Turgutreis,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sektörler: Kartonpiyer, Alçı
Adres: İstiklal Mahallesi 40042 Sokak No:36
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sektörler: Kartonpiyer
Yer: Yalova
Adres: Şehit Ömer Cad. Denizciler Apr No: 44,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Sektörler: Kartonpiyer, Asma Tavan, Boya
Yer: Hatay, Arsuz
Adres: Hatay Arsuz
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş!
Kartonpiyer Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Türkiye Kartonpiyer Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Kartonpiyer sektöründe 41 adet firma bulunmaktadır, Kartonpiyer sektörü 12 Aralık 2019 Perşembe günü tarihi itibari ile 17554 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Kartonpiyer sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Kartonpiyer, En Popüler Kartonpiyer, En Çok Aranan Kartonpiyer, En Beğenilen Kartonpiyer, En İyi Kartonpiyer, En Yeni Kartonpiyer, En Yakın Kartonpiyer, En Güncel Kartonpiyer, Kartonpiyer Nerede?
Adana Kartonpiyer, Adıyaman Kartonpiyer, Afyonkarahisar Kartonpiyer, Ağrı Kartonpiyer, Aksaray Kartonpiyer, Amasya Kartonpiyer, Ankara Kartonpiyer, Antalya Kartonpiyer, Ardahan Kartonpiyer, Artvin Kartonpiyer, Aydın Kartonpiyer, Balıkesir Kartonpiyer, Bartın Kartonpiyer, Batman Kartonpiyer, Bayburt Kartonpiyer, Bilecik Kartonpiyer, Bingöl Kartonpiyer, Bitlis Kartonpiyer, Bolu Kartonpiyer, Burdur Kartonpiyer, Bursa Kartonpiyer, Çanakkale Kartonpiyer, Çankırı Kartonpiyer, Çorum Kartonpiyer, Denizli Kartonpiyer, Diyarbakır Kartonpiyer, Düzce Kartonpiyer, Edirne Kartonpiyer, Elazığ Kartonpiyer, Erzincan Kartonpiyer, Erzurum Kartonpiyer, Eskişehir Kartonpiyer, Gaziantep Kartonpiyer, Giresun Kartonpiyer, Gümüşhane Kartonpiyer, Hakkari Kartonpiyer, Hatay Kartonpiyer, Iğdır Kartonpiyer, Isparta Kartonpiyer, İstanbul Kartonpiyer, İzmir Kartonpiyer, Kahramanmaraş Kartonpiyer, Karabük Kartonpiyer, Karaman Kartonpiyer, Kars Kartonpiyer, Kastamonu Kartonpiyer, Kayseri Kartonpiyer, Kıbrıs Kartonpiyer, Kilis Kartonpiyer, Kırıkkale Kartonpiyer, Kırklareli Kartonpiyer, Kırşehir Kartonpiyer, Kocaeli Kartonpiyer, Konya Kartonpiyer, Kütahya Kartonpiyer, Malatya Kartonpiyer, Manisa Kartonpiyer, Mardin Kartonpiyer, Mersin Kartonpiyer, Muğla Kartonpiyer, Muş Kartonpiyer, Nevşehir Kartonpiyer, Niğde Kartonpiyer, Ordu Kartonpiyer, Osmaniye Kartonpiyer, Rize Kartonpiyer, Sakarya Kartonpiyer, Samsun Kartonpiyer, Şanlıurfa Kartonpiyer, Siirt Kartonpiyer, Sinop Kartonpiyer, Şırnak Kartonpiyer, Sivas Kartonpiyer, Tekirdağ Kartonpiyer, Tokat Kartonpiyer, Trabzon Kartonpiyer, Tunceli Kartonpiyer, Türkiye Kartonpiyer, Uşak Kartonpiyer, Van Kartonpiyer, Yalova Kartonpiyer, Yozgat Kartonpiyer, Zonguldak Kartonpiyer illerindeki Kartonpiyer sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Türkiye Kartonpiyer Hakkında Detaylı Açıklama

Kartonpiyer alçı ile iplik liflerinin ve suyun birarada karıştırılarak elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek kurumasının ardından çıkarılan ürüne kartonpiyer nedir. Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir.

Ucuz işgücüne sahip olan Türkiye’de alçı kartonpiyer çok kullanılmakla beraber, her geçen gün alçısız kartonpiyer (polistren) ürünlerinin kullanım oranında çok hızlı artış yaşanmaktadır. Sektörde yaklaşık 100-120 bin kişi istihdam edilmektedir.Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı alçıdır.

Binaların içleri ile cephelerini çeşitli malzeme ve tekniklerle süsleme geleneği, neredeyse mimarlık tarihi kadar eskilere dayanıyor. Kartonpiyer, İtalyanca carta (kağıt) sözcüğünden köklenen “cartone” den geliyor, anlamı ise sıkıştırılmış kağıt. Yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahip bu sözcük 1610’lardan itibaren karton kutular için de kullanılmaya başlıyor. Sıkıştırılmış kağıdın sanat dünyasına katılışının bir örneği; Raphael’in 1680’de üzerine freskolar yaptığı ünlü kartonlarıdır.Kartonpiyer, suyla karıştırılıp hamur haline getirilen kağıdın önce tutkal, sonra üstübeçle karıştırılmasıyla elde edilen bir malzeme. Bu malzeme önceden hazırlanan kalıplara (ki, eskiden her biri birer sanat eseri değerinde idi) dökülür ve kuruduktan sonra yapıların tavanlarına ya da duvarlarına monte edilir.