BAKAN ERGİN İN YAYLADAĞI ZİYARETİ

Bakan Ergin, Vali  Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Vekili Halil İbrahim Yelkaya ve diğer yetkililerle Yayladağı ilçesine bağlı Gürışık köyünü ziyaret etti.
BAKAN ERGİN İN YAYLADAĞI ZİYARETİ
İlde yapılan çalışmaları yerinde görmek ve denetlemek üzere gezdiklerini belirten Ergin, burada yaptığı konuşmada, 11 yılda memleketin her köşesine önemli hizmetlerin gittiğini, bunun devam edeceğini kaydetti.Hizmetlerin devam etmesi için gayret göstereceklerini ifade eden Ergin, şunları söyledi:"Bizim gündemimiz bu. Türkiye'de taş üstüne taş koymak, siz değerli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını daha sağlıklı zeminlerde görebilmek. AK Parti'nin, hükümetimizin önceliği, Türkiye'nin gündemi de bu. Amacımız çocuklarımıza, gençlerimize bırakacağımız ülkemizin daha güçlü olması, ayakları yere basan bir ülke olması. Son 11 yılda önemli ölçüde bunları sağladık. Geçen ay IMF'ye borcumuz bitti. Milli geliri 3'e katladık, ihracatı 4-5 kat arttırdık. Bölünmüş yollarla, altyapı tesisleriyle de Türkiye'yi bir ucundan bir ucuna imar etmeye devam ediyoruz. İnşallah bu hizmet kervanı yoluna devam edecek. Bizim amacımız hizmette yarışıp memleketimize daha fazla hizmet götürmek. Geçmişte çok durduk, çok dinlendik, çok sıkıntılı günler yaşadık.
 
Ama bundan sonra çocuklarımıza güzel bir gelecek inşa etmek için durmadan, koşarak yolumuza devam edeceğiz."Ergin ve beraberindekiler daha sonra ilçe merkezine geçerek babası vefat eden Danıştay Üyesi Temel Koçaklar'ın ailesinin taziye çadırını ziyaret etti. Aileye başsağlığı dileyen Ergin, geçen hafta kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Ergüder'in evine de taziye ziyaretinde bulundu.Şenköy beldesinde bazı evlerde yapılan restorasyon çalışmalarını da inceleyen Bakan Ergin, Şenköy Belde Başkanı Mustafa Sayın ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.Programları sonrası gazetecilerin Yayladağı Gümrük Kapısı ile ilgili bir gelişmenin olup olmadığını sormaları üzerine Ergin, "Daha önce alınmış olan karar devam ediyor. Herhangi bir değişiklik yok" dedi.Bakan Ergin'e ziyaretleri sırasında Vali Lekesiz ve Başkan Vekili Yelkaya'nın yanı sıra AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen de eşlik etti.