İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Kırıkhan da Yapıldı

İlİdare Şube Başkanları Toplantısı Vali Lekesiz’in başkanlığında  Kırıkhan ilçemizde bulunan Gölbaşı Gölü’ndeki adada gerçekleştirildi.
İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Kırıkhan da Yapıldı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörlüğü'nün evsahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, Kırıkhan Kaymakamı Hakkı Uyumaz, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İl İdare Şube Başkanları ile Adalar ve Gölbaşı mahallesi muhtarları katıldı.  Vali Lekesiz, milletimizin; insanlık tarihinde örnek alınan pek çok başarıya imza atmış büyük bir millet olduğunu ifade ederek, “Biz, ülkemize yine güzel hizmetler vermeye, örnek alınan bir devlet ve millet olmaya devam edeceğiz. Bu da dilek ve temennilerle değil işimizi iyi yapmakla olur. Herkes işini iyi yapacak ki bu temenniler bir bir hayata geçebilsin.” dedi. Geleceğimizin bugünümüzden daha güçlü olabilmesi için geçmiş yönelimli değil gelecek yönelimli bir çalışma anlayışıyla hareket edilmesi, geleceğin iyi planlanması gerektiğini ifade eden Lekesiz, “Bu çerçevede, Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı, Turizm Stratejisi ve Eylem Planı, Lojistik Master Planı hazırladık. Her ay düzenlenen toplantılarda söz konusu eylem planlarının somut sonuçları paylaşılıyor.” dedi.
 
 Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı dahilinde 626 faaliyetin yer aldığını da hatırlatan Lekesiz,  “İl genelinde, tamamı ihracata yönelik, dünya pazarlarının aradığı kalitede ürünler veren 1000 adet yeni meyve bahçesi kuruldu. Bunun gibi yaklaşık 670 projemiz var. Hedefimiz, Ortadoğu’nun tarım ve ticaret üssü olmak. Her birimizin bu çalışması ve çabası, ilimizin sahip olduğu potansiyelin zenginliğe dönüştürülmesine, insanımızın gelecekte daha mutlu ve müreffeh yaşamasına hizmet edecektir. Bunun yolu; birliğimizin, beraberliğimizin kıymetini bilip, bir gelecek tasavvuru ile çocuklarımız için taş üstüne taş koymaktan geçer. Bu vesile ile, insanımıza verdiğiniz hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.Daha sonra; Gölbaşı Gölü’ndeki adanın, ilimiz ve ilçemiz turizmine kazandırılması, bölgeye canlılık ve hareket getirilmesi amacıyla hayata geçirilmesi planlanan çalışmalar paylaşıldı. Bu kapsamda; bölgede Tabiat Parkı kurulması, karabalık, yılanbalığı ve alabalık açısından zengin olan gölde, balıkçılığın yaygınlaştırılması, su sporları yapılması ve bölge halkına yönelik olarak balıkçılık kursları düzenlenmesi hedefleniyor.Toplantıda ayrıca, Başpınar  Mahallesi başta olmak üzere Gölbaşı ve Adalar Mahallesi'nde yapılması planlanan sağlık hizmetlerinden tarım ve turizm hizmetlerine, sportif aktivitelerden mesleki eğitim kurslarına kadar, İl İdare Şube Başkanları kendi görev ve sorumluluk alanına giren çalışmalar hakkında bilgi vererek, görüş alışverişinde bulundular.