Kadın girişimcilerin her sektörde yer alabilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

 Dörtyol Portakal Çiçeği Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Beyhan Doğan, kadın girişimcilerin her sektörde yer alabilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.
Kadın girişimcilerin her sektörde yer alabilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.
 Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, henüz yeni kurulan bir dernek olmalarına rağmen özellikle ilçedeki girişimci kadınların üyelik konusuna yoğun ilgi gösterdiğini vurgulayarak, kendilerinin de gösterilen ilgiye layık olmaya çalıştıklarını söyledi.
     2011 yılında hazırladıkları birkaç projenin bazı eksikliklerden dolayı kabul edilmediğine değinen Doğan, ''Ama biz tabii ki yılmadan, usanmadan proje üretmeye devam edeceğiz. Kadın girişimcilerin her sektörde yer alabilmesi için yoğun çaba sarf etmekteyiz'' dedi.
     Kadın istihdamına yönelik projeler üretmeye çalıştıklarını anlatan Doğan, özellikle ev hanımlarının iş dünyasına atılımını sağlamak istediklerini ifade etti.
     Doğan, ilçedeki kadınların iş hayatına atılma vaktinin geldiğini bildirerek, şunları kaydetti:
     ''İlçemizde artık her iş kolunda kadınların istihdam edildiğini görmekteyiz. Biz dernek olarak 2011 yılında kadınlara yönelik sabun ve portakal yapımı ile ilgili çeşitli kurslar açtık ve bu kurslara üyelerimizin katılımını sağladık. İnşallah 2012'de hazırlayacağımız yeni projelerle üyelerimize daha iyi hizmet vereceğiz.''
     Bölgedeki diğer sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde olduklarını anlatan Doğan, kadınlar arasında farkındalık yaratmak ve bilgi düzeylerini yükseltmek için çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.