TERÖR EN BÜYÜK SORUN OLARAK İLK SIRALARDA googlepng

TERÖR EN BÜYÜK SORUN OLARAK İLK SIRALARDA

Kadir Has Üniversitesi Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması 2016 sonuçlarına göre, Türkiye'nin en büyük sorunu terör olarak görülüyor.
“Türkiye’nin en büyük sorunu ne?” diye sorulan sorulara halkın verdiği cevaplar ışığında gelişen araştırma verileri çok dikkat çekti.
Verileri inceleyecek olursak,
2016 yılında Türkiye'nin en büyük sorunu terör olarak görülüyor.  2015'te yüzde 39 oranıyla da en büyük sorun terör olarak görülmüştü.
Yapılan araştırmaya dönecek olursak, işsizlik ve ekonomik kriz ise konuşulan diğer önemli konular arasında yer alıyor.
Diğer verilerde ise,
Hükümetin en başarılı performans gösterdiği alan yüzde 45,8’lik oranla FETÖ ile mücadele oldu. Kamuoyunun yarısı FETÖ’nün siyasi uzantıları olduğu konusunda hemfikirken, her 10 kişiden 6’sı ise FETÖ’nün halen bir tehdit oluşturduğunu düşünüyor.
Ekonomik kriz konusunda ise vatandaş gidişattan kesinlikle hoşnut değil!
Toplumun büyük bir kısmı ekonomik açıdan kötü durumda olduğunu ve ülkede ekonomik kriz yaşandığını düşünüyor.
Buna karşılık, kamuoyunun yüzde 38,7’si hükümetin ekonomi politikalarını başarılı bulduğunu belirtiyor. Hükümetin ekonomi politikaları özellikle kendi parti tabanı tarafından başarılı görülmekle birlikte, muhalefet partilerinin tabanları ekonomi politikalarını başarısız buluyor.
Sonuçlar aşağı yukarı bu şekilde fakat dikkat çeken detaylardan biri de,
Üzülerek belirtiyorum ki, en az güven yüzde 15,1 ile medya oldu. Bu rakam beni de derinden etkiledi elbette…
Kamuoyunda ilk kez ordunun güvenilirliğinde de düşüş olduğu gözlendi. Türkiye’de en güvenilir kurum olarak Cumhurbaşkanlığı tespit edildi.  Vatandaş yüzde 49,4’lük oran ile en çok Cumhurbaşkanlığı kurumuna güvendiğini belirtti.
Daha önce de belirttiğim gibi öyle ki araştırma verileri gerçekten çok çarpıcı olmuş.
Bu araştırma sonucu tabanın nelerden etkilenip nelerden hoşnut olmadığının göstergesidir tabi! Fakat medya veya TSK’ya olan güvenin azalma göstermesi oldukça üzücü bir durum.
Görünen o ki ülke olarak moral ve motivasyonumuz oldukça zarar gördü.
Okunma
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Köşe Yazıları Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 01 Mart 2024 Cuma 20:52 https://firmarehberim.com/kose-yazisi/teror-en-buyuk-sorun-olarak-ilk-siralarda #Köşe #Yazıları #KöşeYazıları #KöşeYazıları

Köşe Yazıları googlepng