Deprem şehitleri Yalova’da hüzünle anıldı

17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi’nin 18. yıldönümü Yalova’da duygu dolu bir törenle anıldı. Deprem Anıtına gelen Yalovalılar depremde kaybettikleri yakınları için göz yaşı dökerken, depremde hayatını kaybedenlerin adlarının yer aldığı mermer bloklar ise çiçeklerle süslendi.
Deprem şehitleri Yalova’da hüzünle anıldı
17 Ağustos Marmara Depremi’nin 18. yıldönümü anma törenleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Deprem Anıtı’nda gerçekleştirildi. Deprem anıtına gelen vatandaşlar ise depremde hayatlarını kaybeden yakınlarının mermer bloklara yazılı adlarını bularak buralara çiçekler iliştirdiler. Gece saat 02:00’de ise Yalova Belediyesi ve Yalova Müftülüğü tarafından ortaklaşa tertip edilen anma töreni kapsamında Kuran-ı Kerim ve ilahiler okunmaya başlandı. Törene Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saatler 03:02’yi gösterdiğinde ise hep birlikte dualar edilerek anma programı sona erdi.
Depremde çekilen fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisi ise hafta boyunca vatandaşların ziyaret etmeleri için açık tutulacak.
Deprem şehitleri Yalova’da hüzünle anıldı haberi 17 Ağustos 2017 03:09 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Yalova muhabirimiz Mesut Mutlu adına  tarafından  135 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Yalova Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Yalova Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Yalova Radyoları Canlı Radyo Dinle
Yalova İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Yalova Yemek Tariflerini Ekle
Yalova Tvlerini Canlı İzle