İSDEMİR İşçisi Greve Çıktı

Hatay'ın İskenderun ilçesindeki İskenderun Demir Çelik Fabrikası'nda (İSDEMİR) 7 ay süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca, Hak-İş'e bağlı Çelik-İş Sendikası grev başlattı.
İSDEMİR İşçisi Greve Çıktı
Ocak ayından bugüne süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, Hak-İş'e bağlı Çelik-İş Sendikası tesislerde grev başlattı. Grev kararı kapsamında İSDEMİR İsmail Akçakmak kapısı önünde toplanan işçilere ve ailelerine, İskendurun, Payas, Karayılan, Sarıseki, Denizciler, Belen belediye başkanları ile birlikte Ak parti İskendurun İlçe Başkanı Uğur Feriz de katılarak destek verdi.Eski adı Doğuş yeni adı İsmail Akçakmak kapısı olan bölgede toplanan kalabalığa hitap eden Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz gül, sendika olarak verdikleri mücadelenin 7 aydan bu yana sürdüğünü, fakat tüm iyi niyetlerine rağmen İSDEMİR yönetiminin uzlaşma noktasından uzak hareket ettiğini savundu.
 
 
Her şeyin para olmadığını ifade eden Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü:  "İSDEMİR işçisi olarak akşam acaba yarın işten atılır mıyım endişesi taşıyoruz. Eğer İSDEMİR işçisi bu fabrikaya gelirken onuru ile dimdik çalışıp alın terini kazandıktan sonra iş güvencesi ile çıkma garantisi verilmediği sürece bu toplu sözleşme imzalanmayacaktır" dedi. Konuşmaların ardından fabrika sahası içerisinde yürüyüş yapan işçiler, sloganlar attı.