ŞİRKETİNE KAYYUM İSTEYEN İŞ ADAMI

Şampiyon Filtre’ye, Hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Yılmaz’ın talebiyle kayyum atandı.

 Şirket, mahkeme kararıyla artık kayyum tarafından yönetilecek. Şirketine kayyum atanması için mahkeme sürecinde aktif olan Yılmaz “Yönetimin işi kontrol değil, liderlik etmektir. Liderlik ise öğretilemez, sadece öğrenilebilir” dedi.

İskenderun Bölgesi’nin önemli ihracatçı şirketlerinden Şampiyon Filtre’ye, şirketin hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Yılmaz’ın isteği üzerine kayyum talebi mahkeme kararıyla gerçekleşti. 1985 yılında Şahap Yılmaz tarafından kurulan, bugün 450 çalışanıyla 90 ülkeye ihracat yapan bölgenin önemli şirketlerinden olan Şampiyon Filtre’ye, aile içinde yaşanan sorunlar nedeniyle, şirketin hissedarı Selahattin Yılmaz’dan ‘kayyum Atanması Talep ediyorum’ talebinde hukuki süreç er geç, sonuçlandı. Mahkeme kararına göre ‘Şampiyon Filtre’ye kayyum atanmasına karar verilmiştir’ denildi. Hissedarı olduğu şirkete kayyum atanması için mahkeme sürecini başlatan ve konuyla ilgili süreci değerlendiren Selahattin Yılmaz’a sorduk. Sektörünüzde yaptığımız istihbarat çalışmasına karşılık gerek kişisel gereksede kurumsal olarak hakkınızda çok kıymetli geri dönüşler aldık. Yeteneklerinizrakip firmalarınızdan topladığımız bilgiye göre sizin için mentör diye bahsedenler, bu kadar başarılı bir şirketin ülkemiz ve 90 ülkede uyguladığınız pazarlama ve satış stratejileri ile yönetirken neden böyle bir talepte bulundunuz ? “ Şampiyon Filtre ailesinin kurucusu sevgili babamın manevi mirası süregelen usulsüzlükler, şahsına ait tüm maddi haklarının koruma altına alınması için başlattığım hukuki süreçte, ‘’KAYYUM ATAMASI’’ yönündeki girişim ve talebimi kamuoyuna medya ile paylaşmıştım. Bu süreç içerisinde geçmiş dönemde ihtilaf içerisinde bulunduğum öz kardeşlerim, ortaklarım Selma Yılmaz, Nurettin Yılmaz, Feride Özdemir, Şenay Karaçaylı ve Meryem Yılmaz basına verdikleri demeçte “Kayyum talebime karşılık süreci tekzip ve yalanlamışlardı. İskenderun’da fiilen yaşamadığım ve şirketimden uzak olduğum için gerek sosyal gerekse ticari spekülasyonlara karşı verdiğim mücadelenin sonuçlanmasından mutluyum” diye konuştu. Kendileri başta tüm çalışanlarımız, iş ortaklarımızdan ve kamuoyundan derhal tekzip ile özür dilemeye davet ediyorum. Böylece ancak Kendilerine yakışanı yapmış olacaklardır. Pandemi nedeniyle bugüne sarkan mahkemede sürecinin tamamlandığını belirten Yılmaz “ Güvenilir, emin bir kişi olarak İskenderun’un teveccühünü kazanmış olan SMMO Başkanı Sayın Merih Hasan Yıldırım Bey KAYYUM olarak atanmıştır” dedi. Yılmaz mahkeme kararını hakkında şu bilgiyi de verdi: “ 10.11.2020 tarihi itibariyle talebimizi uygun gören T.C. Mahkemeleri Şampiyon Filtre A.Ş.’nin yüzde 78’lik en büyük hâkim sahibi, kurucusu ve yönetim kurulu başkanı yerine mahkemece KAYYUM atanmıştır. Hukuki adalet yerini buldu. Şirketin bundan sonraki yönetim ve karar alma süreci kayyımın katılım ve onayı ile yürütülecektir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla duyurulur.”

ŞİRKETİNE KAYYUM İSTEYEN İŞ ADAMI haberi 17 Kasım 2020 13:56 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Şampiyon Filtre adına Hatay / İskenderun muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu tarafından Filtre Sanayi sektörüne eklenmiş olup  801 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
İlgili Firma
İlgili Sektör
Kategori
Şehir
ŞİRKETİNE KAYYUM İSTEYEN İŞ ADAMI haberi, Hatay İskenderun Yerel Haberleri hatay ili iskenderun ilçesi mahallesinde Yerel kategorisinde yer almakta olup 2020 yılı içerisinde 801 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Şi̇rketi̇ne+Kayyum+İsteyen+İş+Adami Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
ŞİRKETİNE KAYYUM İSTEYEN İŞ ADAMI Haberin Detayları için Lütfen Tıklayın! Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! https://firmarehberim.com/haber/yerel/sirketine-kayyum-isteyen-is-adami-235425 #ŞİRKETİNE #KAYYUM #İSTEYEN #İŞ #ADAMI #Haberin #Detayları #için #Lütfen #Tıklayın! #ŞİRKETİNEKAYYUM #KAYYUMİSTEYEN #İSTEYENİŞ #İŞADAMI #ŞİRKETİNEKAYYUMİSTEYENİŞADAMI #HaberinDetayları #Detaylarıiçin #içinLütfen #LütfenTıklayın! #HaberinDetaylarıiçinLütfenTıklayın!

Güncel Son Yerel Haberleri

HATAY ESNAFI BİR HAFTA KAPATMA KARARI ALDI

Hatay Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdülkadir Teksöz, Pazartesi gününden itibaren gıda ürünleri satan esnaf hariç tüm işyerlerinin bir hafta kapatma kararı aldığını açıkladı.

Mehmet Katırcıoğlu | 04 Aralık 2020 17:34
SEVİLEN MUHTARIN ÖLÜMÜ ÜZÜNTÜ YARATTI

Defne İlçesi Toygarlı Mahalle Muhtarı Ali PARLAKYILDIZ'ın vefatı üzüntü yarattı.

Mehmet Katırcıoğlu | 02 Aralık 2020 12:57
AYAKKABICILARA SANAYİ SİTESİ TOPLANTSI

Hatay Ayakkabıcılar İhtisas Sanayi Sitesi konulu toplantı Antakya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı odasında gerçekleştirildi

Mehmet Katırcıoğlu | 01 Aralık 2020 15:08
BİR SAĞLIK ÇALIŞANINI DAHA KAYBETTİK

Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 virüsü, mücadelede en ön sırada yer alan sağlık çalışanlarını da etkiliyor.

Hatice Ekmekçi | 01 Aralık 2020 15:01
DİKKAT 02.12.2020 Elektrik Kesintisi

02.12.2020 Tarihinde Enerji Verilemeyecek Yerler

Hatice Ekmekçi | 01 Aralık 2020 14:48
Türk Anneler Derneği Başkanı İsmet Ertürk’ü kaybettik

Haşim, Fatih, Gönül ile Gökhan Ertürk'ün anneleri, Türk Anneler Derneği Antakya Şubesi Başkanı İsmet Ertürk, yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti.

Hatice Ekmekçi | 25 Kasım 2020 14:20
AFRİN ZEYTINYAĞINI DURDURUN

Antakya Ticaret ve sanayi odası Afrinde getirilerek Hatay da satılan Afrin zeytinyağına karşı bakanlıklar nezdinde girişimlerde bulundu.

Mehmet Katırcıoğlu | 25 Kasım 2020 14:12
Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” kapsamında Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Nejla Çetinoğlu | 25 Kasım 2020 13:46
GARNİZON KOMUTANINDAN AYHAN KARA YA MADALYA

Hatay Has Şirketi yönetim kurulu üyesi İş insan Ayhan Kara Serinyol Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Akkurt’u ziyaret etti.

Mehmet Katırcıoğlu | 25 Kasım 2020 13:00
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ SAMANDAĞ’DA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Samandağ’da törenle kutlandı.

Hatice Ekmekçi | 25 Kasım 2020 12:53