Çankırı Tandır Ekmeği Firmaları

Çankırı Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Çankırı firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Çankırı+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Çankırı Firmaları

Bayramören Belediyesi
Sektörler: Belediyeler
Adres: Zübeyde Hanım Mahallesi, 18320
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Oluklu Köyü Muhtarlığı
Sektörler: Muhtarlıklar
Adres: Merkez, Oluklu Köyü,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Çankırı Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Çankırı firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Çankırı Tandır Ekmeği Firmaları Çankırı Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleÇankırı Tandır Ekmeği Firmaları Çankırı Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 4.0 | 1 Oy
Çankırı Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Çankırı Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Çankırı Tandır Ekmeği sektöründe 116 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 19 Ocak 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 126313 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Çankırı Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Çankırı Tandır Ekmeği, En Popüler Çankırı Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Çankırı Tandır Ekmeği, En Beğenilen Çankırı Tandır Ekmeği, En İyi Çankırı Tandır Ekmeği, En Yeni Çankırı Tandır Ekmeği, En Yakın Çankırı Tandır Ekmeği, En Güncel Çankırı Tandır Ekmeği, Çankırı Tandır Ekmeği Nerede?
Çankırı İlindeki Atkaracalar Tandır Ekmeği, Bayramören Tandır Ekmeği, Çankırı Merkez Tandır Ekmeği, Çerkeş Tandır Ekmeği, Eldivan Tandır Ekmeği, Ilgaz Tandır Ekmeği, Kızılırmak Tandır Ekmeği, Korgun Tandır Ekmeği, Kurşunlu Tandır Ekmeği, Merkez Tandır Ekmeği, Orta Tandır Ekmeği, Şabanözü Tandır Ekmeği, Yapraklı Tandır Ekmeği ilçelerindeki Tandır Ekmeği sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Çankırı Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.