Tunceli Tandır Ekmeği Firmaları

Tunceli Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Tunceli firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Tunceli+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!

Alternatif Tunceli Firmaları

Çimenli Köyü Muhtarlığı
Sektörler: Muhtarlıklar
Yer: Tunceli
Adres: Merkez, Çimenli,
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Tunceli Tandır Ekmeği - Tandır Ekmeği Tunceli firmaları 116 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Tunceli Tandır Ekmeği Firmaları Tunceli Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleTunceli Tandır Ekmeği Firmaları Tunceli Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 2.0 | 2 Oy
Tunceli Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Tunceli Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Tunceli Tandır Ekmeği sektöründe 116 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 19 Ocak 2020 Pazar günü tarihi itibari ile 126298 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Tunceli Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Tunceli Tandır Ekmeği, En Popüler Tunceli Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Tunceli Tandır Ekmeği, En Beğenilen Tunceli Tandır Ekmeği, En İyi Tunceli Tandır Ekmeği, En Yeni Tunceli Tandır Ekmeği, En Yakın Tunceli Tandır Ekmeği, En Güncel Tunceli Tandır Ekmeği, Tunceli Tandır Ekmeği Nerede?
Tunceli İlindeki Çemişgezek Tandır Ekmeği, Hozat Tandır Ekmeği, Mazgirt Tandır Ekmeği, Merkez Tandır Ekmeği, Nazımiye Tandır Ekmeği, Ovacık Tandır Ekmeği, Pertek Tandır Ekmeği, Pülümür Tandır Ekmeği, Tunceli Merkez Tandır Ekmeği ilçelerindeki Tandır Ekmeği sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Tunceli Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.