GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERİ GÖREVE BAŞLADI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın kırsal ve ormanlık bölgelerinde çıkabilecek yangınlara ilk müdahalenin yapılması, yangının büyümeden engellenmesi ile olası can ve mal kayıplarının önüne geçilebilmesi maksadıyla oluşturulan Gönüllü İtfaiyeciler ile bir araya geldi.

Gönüllü itfaiyeciler ve itfaiyecilerin ikamet ettiği mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Savaş projeyle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Hatay için oldukça önemli bir projeye imza attıklarını belirten Lütfü Savaş, “Geçtiğimiz yıl maalesef çok önemli üç tane yangınla karşı karşıya kaldık. 2020 yılında sadece pandemi ile mücadele etmedik. Hem yangınlarla hem de ekonomik sıkıntılarla mücadele ettik” dedi.

Başkan Lütfü Savaş projenin amacını da açıkladı. HBB’nin yangın istasyonlarına uzak bölgelerdeki 18-49 yaş arası vatandaşların gönüllü olarak 3 aylık kurs göreceğini ifade eden Savaş, “Kurslardan sonra Gönüllü İtfaiyecilerimize teçhizatlarını vereceğiz. Amacımız istasyonlarımıza uzak olan ve yangın çıkma ihtimali yüksek olan mevkilerde römorklarımızı ve gönüllü itfaiyecilerimizi hazır tutmaktır. Yangına müdahale süresini 20-30 dakikadan 3-6 dakika seviyesine çekmeyi amaçladığımız bir sistem bu. Bugün onu başlatmanın onuru içerisindeyiz. Hem muhtarlarımıza hem de gönüllü itfaiyecilerimize teşekkür ederim. Bu çalışmayı Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kurumu ile bu projeyi hazırladı ve şuandan itibaren de yürürlüğe girmiş bulunmakta. Bu yapmış olduğumuz gönüllü itfaiyecilik bundan sonra da çoğalarak devam edecek” dedi.

“TOPLAMDA 7 İSTASYONUMUZ OLACAK”

Hatay’da toplamda 7 istasyon oluşturulacağını da sözlerine ekleyen Lütfü Savaş, “İskenderun’da Işıklı, Belen’de Kömürçukuru, Antakya’da Yaylacık, Samandağ’da Seldiren, Altınözü’nde Karbeyaz ve Hacıpaşa, Reyhanlı’da ise Beşaslan mevkilerinde toplamda 7 istasyonumuz olacak. Ekipler bu bölgelerde olası bir yangınla karşılaştıklarında yangına hızlı bir şekilde müdahale edilecektir” dedi.

Başkan Savaş, gönüllü itfaiyecilere katılım belgesi takdim ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERİ GÖREVE BAŞLADI haberi 13 Ocak 2021 11:03 tarihinde FirmaRehberim.com kaynak gösterilerek Belediye kategorisine Hatay Büyükşehir Belediyesi adına Hatay / Hatay Merkez muhabirimiz Nejla Çetinoğlu tarafından Belediyeler sektörüne eklenmiş olup  187 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından beğenilmemiştir.
Haberi Beğendiniz mi?
Okunma
İlgili Sektör
Kategori
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERİ GÖREVE BAŞLADI haberi, Hatay Hatay Merkez Belediye Haberleri Hatay ili Hatay Merkez ilçesi mahallesinde Belediye kategorisinde yer almakta olup 2021 yılı içerisinde 187 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Gönüllü+İtfaiyecileri+Göreve+Başladi Haberin+Detayları+için+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLERİ GÖREVE BAŞLADI Haberin Detayları için Lütfen Tıklayın! Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 28 Ocak 2021 Perşembe 12:06 https://firmarehberim.com/haber/belediye/gonullu-itfaiyecileri-goreve-basladi-235518 #GÖNÜLLÜ #İTFAİYECİLERİ #GÖREVE #BAŞLADI #Haberin #Detayları #için #Lütfen #Tıklayın! #GÖNÜLLÜİTFAİYECİLERİ #İTFAİYECİLERİGÖREVE #GÖREVEBAŞLADI #GÖNÜLLÜİTFAİYECİLERİGÖREVEBAŞLADI #HaberinDetayları #Detaylarıiçin #içinLütfen #LütfenTıklayın! #HaberinDetaylarıiçinLütfenTıklayın!

Güncel Son Belediye Haberleri

SPOR KENTİ HATAY’IN ADI BAŞARILARLA ANILIYOR

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Zekiye Barutçu Yiğitbaşı, kulübün Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Nejla Çetinoğlu | 26 Ocak 2021 14:22
ÇOCUKLARLA KÜÇÜK MUTLULUKLAR PAYLAŞILDI

Antakya Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Antakya Şubesi işbirliği ile TÜGVA üyesi gençler Akasya Mahallesi’nde ikamet eden ihtiyaç sahibi çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.

Hatice Ekmekçi | 26 Ocak 2021 14:16
DEFNE BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA HEDİYE

Başkan İbrahim Güzel'in, salgın sürecinde günün belirli saatlerinde dışarı çıkmalarına izin verilen çocuklarımızın, yüzlerini güldürmek için ulaştırdığı, Domino Trafik İşaretleri Zeka Oyunu kitlerini dağıttı.

Hatice Ekmekçi | 23 Ocak 2021 14:31
SU VERİLMİYOR İDDİALARI ASILSIZDIR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel müdürlüğü(HATSU), bazı basın yayın organlarında yayınlanan “Yağladağı’nda çoğunlukla Türkmenlerin kaldığı sığınmacı kamplarına 1,5 yıldır su verilmiyor” iddialarının “Tamamen Asılsız” olduğunu bildirdi.

Hatice Ekmekçi | 23 Ocak 2021 14:27
ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi, şehrin ortak kullanım alanlarında çağın gerekliliklerine uygun hizmetleriyle vatandaşların yaşamını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Hatice Ekmekçi | 23 Ocak 2021 14:16
Reyhanlı da Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı

Başkan Mehmet HACIOĞLU, BEM-BİR-SEN Hatay Şube başkanı Murat BAŞAR ile Memur Personelin 2021 yılı Sosyal denge Sözleşmesini imzaladı.

Erkan Mutlu İnan | 23 Ocak 2021 13:23
SAMANDAĞ’IN BEKLENEN PROJESİ İHALEYE ÇIKIYOR

Samandağlıların uzun süredir beklediği Samandağ Belediyesi Deniz Çevlik arası Atatürk Sahil Parkı Peyzaj Projesi ihaleye çıkıyor. Kısa bir süre önce Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın müjdesini verdiği projenin ihalesi yapılacak.

İkan Alkan Düşyolu | 23 Ocak 2021 12:57
HATAY’IN MARKA DEĞERİ HBB İLE GÜÇLENİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesinin şehrin tanınırlığını artırmak ve şehre yeni değerler kazandırmak için hayata geçirdiği projeler tek tek tescilleniyor.

Nadire Katırcıoğlu | 23 Ocak 2021 12:53
KARDEŞ ŞEHİRLERİN BAŞKANLARI EXPO İÇİN GÖRÜŞTÜ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın Almanya’daki kardeş şehri Aalen Belediye Başkanı Thilo Rentschler ile çevirim içi toplantıda bir araya geldi.

Gamze Kumlu | 23 Ocak 2021 12:49
BAŞKAN SAVAŞ KUŞ DEDEKTİFİ İLE BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ünlü kuş gözlemcisi ve fotoğrafçısı Emin Yoğurtçuoğlu’nu makamında kabul etti.

Ragibe Gülen | 23 Ocak 2021 12:45