Iğdır Aralık Tandır Ekmeği Firmaları

Iğdır Aralık Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Iğdır Aralık firmaları. Toplam 0 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm listeyi görmek için tıklayınız..
Iğdır+Aralık+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Iğdır Aralık Tandır Ekmeği Firmaları | Aralık Rehberi | Firmanı Ücretsiz Ekle Sayfasını Ben Beğendim! Size de Tavsiye Ederim! #Iğdır #Aralık #Tandır #Ekmeği #Firmaları #Aralık #Rehberi #Firmanı #Ücretsiz #Ekle #IğdırAralıkTandırEkmeğiFirmaları #AralıkRehberi
Iğdır Aralık Tandır Ekmeği Firmaları Aralık Rehberi Firmanı Ücretsiz EkleIğdır Aralık Tandır Ekmeği Firmaları Aralık Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle51 0.0 | 0 Oy
Iğdır Aralık Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Iğdır Aralık Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Aralık Tandır Ekmeği sektöründe 0 adet firma bulunmaktadır. Tandır Ekmeği sektörü 28 Şubat 2020 Cuma günü tarihi itibari ile 129210 kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Aralık Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz: İsim Sıralı Aralık Tandır Ekmeği, En Popüler Aralık Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Aralık Tandır Ekmeği, En Beğenilen Aralık Tandır Ekmeği, En İyi Aralık Tandır Ekmeği, En Yeni Aralık Tandır Ekmeği, En Yakın Aralık Tandır Ekmeği, En Güncel Aralık Tandır Ekmeği, Aralık Tandır Ekmeği Nerede?

Iğdır İli Aralık İlçesindeki Adetli Köyü Tandır Ekmeği, Aras Tandır Ekmeği, Aşağiaratan Köyü Tandır Ekmeği, Aşağiçamurlu Köyü Tandır Ekmeği, Aşağiçiftlik Köyü Tandır Ekmeği, Aşağitoprakli Köyü Tandır Ekmeği, Babacan Köyü Tandır Ekmeği, Emince Köyü Tandır Ekmeği, Esenkaya (Karahacili Köyü) Tandır Ekmeği, Gödekli Köyü Tandır Ekmeği, Haciağa Köyü Tandır Ekmeği, Hasanhan Köyü Tandır Ekmeği, Hidirli (Adetli Köyü) Tandır Ekmeği, Karahacili Köyü Tandır Ekmeği, Karasu Tandır Ekmeği, Karşıyaka Tandır Ekmeği, Kirçiçeği Köyü Tandır Ekmeği, Kolikent Köyü Tandır Ekmeği, Köprüler Tandır Ekmeği, Ortaköy Tandır Ekmeği, Ortalar (Aşağiçamurlu Köyü) Tandır Ekmeği, Ramazankent Köyü Tandır Ekmeği, Saraçli Köyü Tandır Ekmeği, Tarlabaşi Köyü Tandır Ekmeği, Tazeköy Köyü Tandır Ekmeği, Tigem (Emince Köyü) Tandır Ekmeği, Yenidoğan Köyü Tandır Ekmeği, Yukariaratan Köyü Tandır Ekmeği, Yukariçamurlu Köyü Tandır Ekmeği, Yukariçiftlik Köyü Tandır Ekmeği, Yukaritoprakli Köyü Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Iğdır Aralık Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.