Iğdır Iğdır Merkez Tandır Ekmeği Firmaları

Iğdır Iğdır Merkez Tandır Ekmeği mi arıyorsunuz? | Tandır Ekmeği Iğdır Iğdır Merkez firmaları 1 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Iğdır+Iğdır+Merkez+Tandır+Ekmeği Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Iğdır Iğdır Merkez Tandır Ekmeği Firmaları Iğdır Merkez Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleIğdır Iğdır Merkez Tandır Ekmeği Firmaları Iğdır Merkez Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 4.0 | 1 Oy
Iğdır Iğdır Merkez Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Iğdır Iğdır Merkez Tandır Ekmeği Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Iğdır Merkez Tandır Ekmeği sektöründe 1 adet firma bulunmaktadır, Tandır Ekmeği sektörü 22 Şubat 2020 Cumartesi günü tarihi itibari ile 128682 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Iğdır Merkez Tandır Ekmeği sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En Popüler Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En Çok Aranan Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En Beğenilen Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En İyi Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En Yeni Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En Yakın Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, En Güncel Iğdır Merkez Tandır Ekmeği, Iğdır Merkez Tandır Ekmeği Nerede?
Iğdır İli Iğdır Merkez İlçesindeki 14 Kasim Tandır Ekmeği, Ağaver Köyü Tandır Ekmeği, Akyumak Köyü Tandır Ekmeği, Ali Kamerli Tandır Ekmeği, Ali Köçek (Zor Köyü) Tandır Ekmeği, Alibeyköy Köyü Tandır Ekmeği, Aralik Yolu Üzeri Evleri (Tacirli Köyü) Tandır Ekmeği, Aşağiçarikçi Köyü Tandır Ekmeği, Aşağierhaci Köyü Tandır Ekmeği, Asma Köyü Tandır Ekmeği, Atatürk Tandır Ekmeği, Bağlar Tandır Ekmeği, Bahçelievler (Halfeli Köyü) Tandır Ekmeği, Bayraktutan Köyü Tandır Ekmeği, Belalak (Kavaktepe Köyü) Tandır Ekmeği, Bendemurat Köyü Tandır Ekmeği, Bezirhane (Çilli Köyü) Tandır Ekmeği, Çakirtaş Köyü Tandır Ekmeği, Çalpala Köyü Tandır Ekmeği, Çalpalaosb (Çalpala Köyü) Tandır Ekmeği, Çiko (Çilli Köyü) Tandır Ekmeği, Çilli Köyü Tandır Ekmeği, Cumhuriyet Tandır Ekmeği, Elmagöl Köyü Tandır Ekmeği, Emek Tandır Ekmeği, Enginalan Köyü Tandır Ekmeği, Evci Köyü Tandır Ekmeği, Faruktoka (Hoşhaber Köyü) Tandır Ekmeği, Gülpinar Köyü Tandır Ekmeği, Güneşli (Melekli Köyü) Tandır Ekmeği, Güngörmez Köyü Tandır Ekmeği, Hakmehmet Köyü Tandır Ekmeği, Hakveyis Tandır Ekmeği, Harmandöven Köyü Tandır Ekmeği, Kadikişlak Köyü Tandır Ekmeği, Kanal Yolu (Enginalan Köyü) Tandır Ekmeği, Karaağaç Tandır Ekmeği, Karagüney Köyü Tandır Ekmeği, Karahisar (Taşlica Köyü) Tandır Ekmeği, Karakuyu Köyü Tandır Ekmeği, Kasimcan Köyü Tandır Ekmeği, Kavaktepe Köyü Tandır Ekmeği, Kazanci Köyü Tandır Ekmeği, Kervansaray (Harmandöven Köyü) Tandır Ekmeği, Kizilkule (Güngörmez Köyü) Tandır Ekmeği, Konakli Tandır Ekmeği, Köprüköy (Çilli Köyü) Tandır Ekmeği, Korhan (Suveren Köyü) Tandır Ekmeği, Kuç (Mezraa Köyü) Tandır Ekmeği, Küllük Köyü Tandır Ekmeği, Kuzugüden Köyü Tandır Ekmeği, Mehmet Akif Ersoy (Melekli Köyü) Tandır Ekmeği, Mezraa Köyü Tandır Ekmeği, Mirza (Kavaktepe Köyü) Tandır Ekmeği, Namik Kemal (Melekli Köyü) Tandır Ekmeği, Necefali Köyü Tandır Ekmeği, Nişankaya Köyü Tandır Ekmeği, Obaköy Köyü Tandır Ekmeği, Örüşmüş Köyü Tandır Ekmeği, Özgür Tandır Ekmeği, Özvatan (Halfeli Köyü) Tandır Ekmeği, Panik Köyü Tandır Ekmeği, Pinarbaşi Köyü Tandır Ekmeği, Pir Sultan Abdal Tandır Ekmeği, Said Nursi (Halfeli Köyü) Tandır Ekmeği, Şanlimirza (Suveren Köyü) Tandır Ekmeği, Sariçoban Köyü Tandır Ekmeği, Söğütlü Tandır Ekmeği, Suveren Köyü Tandır Ekmeği, Tacirli Köyü Tandır Ekmeği, Taşlica Köyü Tandır Ekmeği, Topçular Tandır Ekmeği, Turgut Özal (Halfeli Köyü) Tandır Ekmeği, Yayci Köyü Tandır Ekmeği, Yeni Tandır Ekmeği, Yeni (Hoşhaber Köyü) Tandır Ekmeği, Yukariçarikci Köyü Tandır Ekmeği, Yukarierhaci (Aşağierhaci Köyü) Tandır Ekmeği, Yunus Emre (Halfeli Köyü) Tandır Ekmeği, Yüzbaşilar Köyü Tandır Ekmeği, Zor Köyü Tandır Ekmeği mahallerindeki Tandır Ekmeği sektöründeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Iğdır Iğdır Merkez Tandır Ekmeği Hakkında Detaylı Açıklama

Tandır ekmeği Ortadoğu ve Asya'da sıklıkla yenen, ince ve oldukça gevrek bir çeşit ekmektir. Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukurun içinde pişirilir. Yufka gibi, oklava ile bir buçuk santim kalınlığında açılır. Üzerine un, susam ve su serpilir. Bu bir nevi bulamaçtır.

Kürtlerin, Fasların, Arapların, Azerilerin genel kültürünü yansıtan tandır ekmeği veya nanê tenûrê, asırlardır insanların sofrasındaki mümtaz yerini muhafaza ediyor.

Sanayi tipi fırınların gelişmesi, kent kültürünün kırsalda da etkili olmasıyla geçmişe oranla daha az üretilen tandır ekmeği, hem kokusu ve lezzetiyle hem de farklı görünümüyle diğer ekmek türlerinden daha imtiyazlı bir yere sahip.

Kırsal kesimlerde sac ekmeğinin de yaygın olarak pişirildiği bilinse de özellikle tandırlarda pişen ekmek, sulu yemeklere bandırılması ve geç bayatlaması dolayısıyla daha fazla rağbet görüyor.

Yerde açılan ve etrafı çamurla sıvanmış bir çukur veya toprağın üzerinde kubbe şeklinde yine çamurla sıvazlanarak yapılan fırında pişirilen ekmeğin hamuru da özel olarak hazırlanıyor.